Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

Czy ktoś używa może FritzBoxa 7530 ze światłowodem 1 Gb/s? Daje radę to urządzenie przy tej prędkości?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 51
  • 2

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

Mam 7582 i nie ma problemu, kwestia konfiguracji.

Tylko ręcznie trzeba ustawić prędkości na porcie LAN1 jako WAN.Screenshot_20211213_183712.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@m82pl O ile wiem ten model jest do łączy miedzianych, a nie do światłowodu. Nie ma wejścia WAN, co uniemożliwia połączenie i konfigurację jako router z dodatkowym ONT (co jest koniecznością dla podłączania własnego routera do FTTH). 

  • WLAN AC (do 866 Mbit/s brutto, 5 GHz) i N (do 400 Mbit/s brutto, 2,4 GHz) też na kolana nie powala dla GB/sek zważywszy, że to są tylko teoretyczne obietnice producenta
Anonim

Nie dotyczy

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@m82pl  ja bym sprzedał ten router, bo ma dobrą cenę na Allegro, jak chcesz własny router to TP-Link Archer C6 jest 2x szybszy i lepszy (cena przystępna), ale musisz mieć ONT (konwerter światłowód/ LAN) od Orange, inaczej FunBox 6 pozostaje od Orange, ba całkiem fajny jest.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@agat13 Jednak źle wiesz, złącze WAN jest na LAN1 i obsługuje PPPoE.

 

@Anonim potrzebuje 1 Gb/s na kablu, WiFi wykorzystuje tylko w telefonie i służbowym laptopie i to co oferuje ten model FritzBoxa mi wystarczy.

FunBox6 i ten TP-Link to nie są urządzenia, które sprostają moim wymaganiom np. brak serwera VPN i ilości urządzeń, które muszę podłączyć.

 

PS. Mam ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@m82pl A obsługuje VLAN-y, bez czego nie skonfigurujesz netu? Specyfikacja producenta nie podaje obu informacji


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@agat13 można ustawić VLAN dla netu.

Anonim

Nie dotyczy

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s


@m82plnapisał(-a)

Jednak źle wiesz, złącze WAN jest na LAN1 i obsługuje PPPoE.


Patrzałem w specyfkację i spok do 1Gb/s wyciąga (porty LAN), ale wi-fi N nie da dużej szybkości, tak użytkowo max 300Mb/s, więc wąskie gardło, router typowo do miedzianych łącz, choć do światłowodu na upartego też się nada, ale to kiepska alternatywa 😉

VLAN i reszta ustawień, ba inne routery ASUS z IPTV wsperającymi https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Wlasny-router-do-swiatlowodu/td-p/1216 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Priorytety-VLAN-dla-us%C5%82ugi-TV-na-%C5%82%C4%85czu-FTTH...

coś szybszego od HUAWEI https://consumer.huawei.com/pl/routers/ax2/specs/

Anonim

Nie dotyczy

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s


@m82plnapisał(-a)

@agat13 Jednak źle wiesz, złącze WAN jest na LAN1 i obsługuje PPPoE.

 

@Anonim potrzebuje 1 Gb/s na kablu, WiFi wykorzystuje tylko w telefonie i służbowym laptopie i to co oferuje ten model FritzBoxa mi wystarczy.

FunBox6 i ten TP-Link to nie są urządzenia, które sprostają moim wymaganiom np. brak serwera VPN i ilości urządzeń, które muszę podłączyć.

 

PS. Mam ONT.


Serwer VPN w ASUS https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1008713/


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 40
  • 0

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@Anonim wiem, że Asus ma serwer VPN, ale posiadam aktualnie FritzBoxa i jeśli będzie mi na kablu śmigało 1 Gb/s to nie widzę sensu wydawać 500-600 zł na nowego Asusa.

Anonim

Nie dotyczy

Fritz!Box 7530 + Światłowód 1 Gb/s

@m82pl  to faktycznie bez sensu wymiana, na początku o tym nie wspomniałeś, VLAN z tego co wyczytałem tylko po wi-fi da się ustawić ? Czy ten Fritz!Box 7530 się sprawdzi, trudno ocenić, musisz to sam sprawdzić.