Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 2.0 + Orange Wi-Fi Extender


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FUNBOX 2.0 + Orange Wi-Fi Extender

Posiadam Funback FTTH z Funbox 2.0. Niestety w sąsiednim pokoju siłasygnału wi-fi była dramatyczna! Pokoje dzielą dwie betonowe sciany. Poradzono mi w salonie dokupienie wi-fi exteder od Orange, na mojej decyzji zaważyła obietnica łatwej konfiguracji i fakt, że urządzenie (w tym przypadku Samsung S7) powinien sam wybierać sobie miedzy silniejszą w danej chwili siecią. Obie, ta z FB2 i z externdera miały nazywać się tam samo. Niestety tak się nie stało. Mam dwie niezależne sieci między którymi muszę się ręcznie przełączać. Moduły podstawowy i wi-fi są wpięte bezpośrednio do gniazdek w ścianie, na pewno są w jednej fazie. Jak zrobić, żeby byłatylko jedna sieć wi-fi?

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 2.0 + Orange Wi-Fi Extender

@Kamil87 Zobacz tu WiFi-Extender


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FUNBOX 2.0 + Orange Wi-Fi Extender

@Anonim, dzięki, ale coś mi się nie zgadza. Postępuje zgodnie z instrukcjami z filmiku instruktażowego Orange Ekspert.

  1. "Zaloguj się do menu modemu Livebox (w moim przypadku Funbox)"
    OK
  2. "Sprawdź jaki adres IP jest przypisany do urządzenia Wi-Fi Extender" 
    Dekoder np dostał IP 192.168.1.12, Spartfon dostał IP 192.168.1.25 ale takie samo IP jest w przypadku podłączenia do sieci wi-fi bezpośrednio z FunBox 2.0 
  3. "Wpisz ten adres w przegladarce i nacisij ENTER."
    Wpisuję adres 192.168.1.25 ale nawet nie spodziewam się połączyć z czykolwiek, bo przecież nie mam żadnego serwera na komórce.

Ponawiam pytanie: jak spowodować, aby nazwy sieci wi-fi na były takie same dla FunBox oraz dla Wi-Fi Extendera? Jak wejść do panelu ustawieć Wi-fi Extendera?