Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

To co tutaj odkryłem to że używając zewnętrznego adresu IP bądź dynamicznego DNS-a, to że nie mogę się połączyć z tymi adresami z tej samej sieci. Gdy korzystam jednak z łącza mobilnego wszystko było w porządku. Zatem to ostatni defekt z którym się tutaj zmagam. Jakieś pomysły? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Bo to bez sensu, w LAN nie potrzebujesz publicznego adresu IP. Wszystko co robi router to sprawdzenie w tablicy ARP i skierowanie pakietu na odpowiedni adres fizyczny MAC odbiorcy. Nie ma żadnego routowania.

 

A kierowanie pakietu na adres publiczny NATowanego hosta, i to jeszcze z dynamicznym DNS... Twoja wiadomość obejdzie pół świata, żeby trafić na stację obok. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Teoretycznie możesz zaprogramować w routerze statyczną trasę do adresu publicznego kierującą ruch na adres w twojej sieci prywatnej. Ale to bez sensu. A jeżeli chcesz, żeby twoje komputery miały jakieś proste do zapamiętania identyfikatory w sieci to postaw sobie serwer DNS i skonfiguruj na nim lokalną domenę.

 

Najlepiej dla Ciebie to poczekać na chmurę od Orange i takie trudne zagadnienia kilkoma kliknięciami w webowym API sobie poustawiać. Ewentualnie w AWS od Amazona, ale jest bardzo drogi 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

FB 3 - przekierowanie portów - własny serwer

Wiem że to w tym przypadku niepotrzebne. Kwestia elegancji że łączyłbym się zawsze przez ten sam adres. Dziękuję bardzo za poświęcenie Twojego czasu i udział w dyskusji. 

 

PS

Jestem użytkownikiem AWS-a (dziesiątek usług) oraz DigitalOcean. Rzeczy bardziej prywatne chciałbym trzymać jednak w swojej hobbystycznej architekturze.