Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny problem z połączeniem do sieci

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, już wywołuję @Anonim. Ma chłopak wiedzęEmotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszkaJak chcesz mogę ci pomoc zdalnie jutro ?

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci


vdsl2 napisał(-a):

@draszkaJak chcesz mogę ci pomoc zdalnie jutro ?


@draszka, mnie tak właśnie @Anonim pomógł i chwała takim ludziomEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@Anonim

OK, to jutro.

Przy okazji włączyłem sobie Laptopa firmowego, Lenovo z Win7Prof, poprzez WiFi do Funboxa na ustawieniach automatycznych IP/DNS i on nie widzi problemu. Mam jeszcze w miarę świeżego Lenovo z Win10, postaram się jutro go podłączyć do FunBoxa po kablu i zobaczyć co on powie.

 

Napisz jakie parametry mojego kompa/konfiguracji są ci potrzebne, to postaram się tutaj wypisać.

Próbowałem także odświeżenia Windowsowego upgradu jakimś toolem Microsoftowym, ale prawdopodobnie z racji na ten "brak online" , tool zawieszał się w trakcie działania z jakimś błędem.

 

Te opcje z linka @Anonim niestety nie działają, cały dzień nad nimi spędziłem.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, wiesz jak to jest, jak błędów jest sporo i nie zna się do końca technicznych uwarunkowań? Myślę, że po doświadczeniach z pomocą @Anonim, nabierzesz większej pewności, co do radzenia sobie z pewnymi rzeczamiEmotikon: Szczęśliwy Ja mam ten problem ze sobą, że skleroza mnie męczyEmotikon: Mrugający, ale co do tego linka Microsoftu jestem pewien, że głupoty by tam nie wrzucali. Rozwinięcie poszczególnych zagadnień, daje sporą dawkę wiedzy do samodzielnego radzenia sobie z problemami. Windows 10 dał mi troszkę w kość, zanim go ciut "rozgryzłem", m.in. też dzięki @AnonimEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka:
1) czy sprawdzałeś na poziomie wpisów rejestru że sterowniki karty sieciowej są tylko intelowskie?
2) jeśli masz komunikat o konieczności upgradu BIOSa, to może być przyczyna, ale jak się nie znasz, lepiej to zostawić specjalistom

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

UPDATE

Podłączyłem rano poprzez wifi mojego nowego laptopa z Win10 i oczywiście na ustawieniach automatycznych wszystko jest ok. Funbox jest widoczny w otoczeniu sieciowym i w stanie sieci jako element sieci publicznej. Tak przy okazji wyszło, że ten nowy laptop, który póki co na sobie nic nie ma zainstalowanego, absolutnie nie nadaje sie do Windowsa 10 wydajnościowo (Intel Celeron 4 GB RAM) i czeka mnie zainstalowanie tam najprędzej Win7.

 

@Anonim Tu nie chodzi o głupoty, tylko po prostu nic z tego mi nie zadziałało. I poza jednym punktem wszystko przeszło pomyślnie, ale nie zaskutkowało rozwiązaniem.

 

@Piotrekk85 

1. Czego szukać w tym rejestrze? Jakiego klucza, dawno tam nie zaglądałem.
2. Jestem informatykiem i programistą, nie uważam sie specjalnie za jakiegoś guru w dziedzinie konfiguracji sprzętu, ale jak rozmawiałem z gościem z Microsoftu, to jego uzasadnienie konieczności upgradu BIOSu było dla mnie zbyt cienkie, bym mógł ryzykować zamianę płyty w jarzynę. Poza tym tak jak mówiłem, BIOS mam z 2015 roku, a "najnowszy" jest z 2016.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@draszka, ja nie jestem informatykiem, i z całym szacunkiem dla Twej wiedzy, robiłem samodzielnie przywracanie systemu zarówno Win7 i Win 10. Najtrafniejsze jednak okazało się przywracanie z Recovery Suite. Przy oryginalnym kluczu produktu nie ma żadnego problemu...poza jednym...ponad 200 aktualizacji i czas temu poświęcony.

@draszka, co stoi na przeszkodzie, by utworzyć sieć domową, gdzie wszystkie urządzenia są w jednej grupie roboczej?

Csiu.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny problem z połączeniem do sieci

1) Chociażby przejrzeć te 3 klucze:
HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> ControlSet001 -> Services -> Ndisuio
HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> ControlSet002 -> Services -> Ndisuio
HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> CurrentControlSet -> Services -> Ndisuio

Nie powiem Ci jakie powinny być prawidłowe wartości bo to naprawdę bardzo wiele rzeczy trzeba uwzględnić i to nie są dyskusje jak dla mnie na pomoc zdalną.
2) To jest zawsze wybór. Wszystko co opisujesz wskazuje problem na poziomie Windowsa lub BIOSa. Aktualizacja nie zawsze jest dobra, ale to w takim razie można i grzebać w obecnej wersji. Co i gdzie - to na poziom tego forum jest trudne.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Dziwny problem z połączeniem do sieci

@Piotrekk85

ControlSet001 jest tylko jeden

sieci3.jpg

 

 

@Anonim

Próbowałem coś z tym zrobić pomimo tego, że wiem, że nie ma takiej potrzeby bo to albo z automatu działa, albo działa bez tego. Widok grupy domowej u mnie w kompie.

sieci4.jpg

 

Ogólnie szykuje na laptopie coś co zalecili w Microsofcie, coś co wygląda jak bazowa instalka Win10, a nie chciało mi się przygotować i waliło błędem prawdopodobnie ze względu na brak "bycia online". Mam nadzieje, że to zadziała i nie obudzę się z pustym systemem.