Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

Dzieki rzeczywiście jest!, uruchamiam tune2fs.exe z wiersza poleceń, natomiast nadal nie wiem jak wpisać nazwe urządzenia litere dysku na którym chce tą komende użyć. Na Linuxie jest to cos w stylu /dev/sda1, ale pod Win to nie wiem co podać jesli jest to dysk z literą np. H:


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

AFAIK powinieneś podać literę dysku, np.  H:

 

Zobacz sobie plik

Ext2Fsd/Documents/Mke2fs.txt w tym archiwum,

 

EDIT: Pamiętaj o tym, że dysk musi być odmontowany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

Chyba trzeba podać litere dysku w formie to co widze w tym Ext2 Volume Manager czyli 

\Device\Hardkdisk0\Partition5.

Powinna być jakas komenda do wyświetlenia jak te dyski sa widziane w samym tune2fs.

Dzieki za pomoc i naprowadzenie! 

 

Edit:

Podaje wlasciwą lokalizację tej partycyji pendrive i niestety cos nie idzie, jesli mozesz zobacz zalacznik.

 


11.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

OK udalo mi sie w końcu wylaczyć to księgowanie jednak za pomocą Ubuntu Live :).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

Dopiero teraz przeczytałem Twój post.

Literówkę zrobiłeś

Powinno być "\Device\Harddisk2\Partition1", dodałeś "k" po "Hard"

 

Dodatkowo, chyba dyski są numerowane od 0 a partycje od 1.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

Spoko, dzieki za odzew, tak fakt popelnilem babola na tym zrzucie, ale nawet podanie tego poprawnie bez bledu i z odpowiednią scieżka do dysku/partycji na Windowsie nie chcialo przejsc, ciagle plulo sie ze nie znajduje tego sektora z ext4.

Na Ubuntu poszlo z miejsca z podaniem dysku w formie "dev/sdc1" w moim przypadku, oczywiscie trzeba bylo dodac komende "sudo" bo tez sie plulo o brak uprawnien 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

A uprawnienia odpowiednie na Windowsie miałeś?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Dyskusja o systemach plików w kontekście działania urządzeń masowych USB na Funboksie

Tak, jako adminstrator uruchomiona konsola, jedno wiem szkoda sie bylo bawić w Windowsie tylko Ubuntu Live i tam wszystko jest do siebie zgodne, komendy jak i sciezki do dysku/partycji.

Tak w ogole po zainstalowaniu tego ext2fsd system staje sie niestabilny i co jakis czas wywala bsoda.