Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwie osobne sieci na 1 komputerze


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@j131  Fizycznie przepniesz kabel no tak tylko ja bym wolał z poziomu windowsa przestawić żeby korzystał albo z internetu światłowodowego tylko z fun boxa albo  tylko z internetu mobilnego z huawei. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5623
  • 22816
  • 189

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba 

A ja bym wolał być  młody, piękny i bogaty.

Nawet mając dwie karty fizyczne w komputerze coś musiałbyś zrobić żeby wybrać połączenie. Oczekujesz że jak to będzie sterowane? Siłą woli? Przełączenie kabla jest skuteczne, bezpieczne i zdecydowanie najprostsze.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@j131 Tylko ja to chce zdalnie robić bo ja mam taki układ w 2 domu a ja tam często nie jestem  no i mogę połączyć się zdalnie z komputerem i temu chciałem to robić z windowsa.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

och, to znowu nasz Janusz!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5623
  • 22816
  • 189

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@Januszbba 

No domyślam się, że najistotniejsze informacje zostawiasz na koniec, jak zwykle. No to w takim razie odpowiedź @atlas_cudow jest precyzyjna, na temat i dokładnie takiego rozwiązania potrzebujesz.

Musisz jednak wiedzieć, że będzie to bardzo drogie i nietrywialne w konfiguracji rozwiązanie. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że to nie jest zabawa dla Ciebie.

Ale @atlas_cudow jest pełen dobrych chęci, kompetentny i, co ważne jeszcze nie miał okazji Tobie pomagać na NO, więc zachęcam do wymiany konkretów. Może akurat...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 974
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

Bez problemu możesz mieć 2 podłączenia na 1 PC. Wystarczy, że będziesz miał 2 karty LAN. 1 LAN złapie połączenie i 2 LAN również. Oba mogą mieć osobne bramy. W Windows możesz sobie ustawić priorytet połączenia (metrykę). Jeżeli chcesz się przełączać między kartami wystarczy prosty skrypt w powershell.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@j131  Skoro 1 karta sieciowa jest przypisana tylko do 1 sieci i mimo tego rozdzielacza co wysłałem z 3 wejściami lan to nic nie da  to pozostaje jedynie włączyć wifi na  laptopie i wybrać sieć z routera huawei ( mobilny ) a z fun box ( światłowód ) korzystać przez kabel lan i tak przełączać z windowsa jak już chce zdalnie to robić?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@atlas_cudow  Czyli muszę mieć 2 karty sieciowe lan bo inaczej się nie uda mając 1


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 974
  • 5

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

Kompowi bez różnicy, czy masz WiFi + LAN , lub 2 X LAN. Domyślnie windows przypisuje niższą metrykę dla LAN ale można to zmienić. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Dwie osobne sieci na 1 komputerze

@atlas_cudow  A jeśli mam 1 kartę sieciową lan to co muszę zrobić teraz mając podłączony rozdzielacz?