Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Duże różnice w prędkości po Wi-Fi na Funboxie 6

Cześć, od około miesiąca korzystam z światłowodu i na Wi-Fi mam duże rozbieżności w prędkościach głównie pobieranie bo wysyłanie zawsze około 100Mbps testy wykonuje w podobnej odległości od routera (Funbox 6) na iPhone Xr. Wiem że to Wi-Fi i wyniki mogą być różne, ale aż tak? Na kablu cały czas 600/100.

 

2CFC703B-933E-48E9-9016-85D9E4F1DC65.png

 

 

 

 

_______________________

*Temat przeniesiony z działu Pomysły - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006  wyłącz ax w FB 6, bo obstawiam że wifi 6 ci obniża szybkość, iPhone to wymagający sprzęt 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006 czy router, którego korzystasz nie jest gdzieś schowany w regale, nie stoi przypadkiem w bliskiej odległości innych urządzeń, które mogą zakłócać sygnał WiFi?

Wpływ na działanie WiFi ma przestrzeń dookoła routera, inne urządzenia, obciążenia WiFi, czyli inne urządzenia działające, gęstość innych sieci WiFi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Duże różnice w prędkości

Router stoi na biurku niczym nie zastawiony ani nie przykryty, raczej nie ma nic w pobliżu co mogłoby zakłócać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006 jak sytuacja z innymi sieciami WiFi, np. od sąsiadów? Może trzeba zmienić kanał, aby odciążyć obecny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Duże różnice w prędkości

Sieci Wi-Fi w pobliżu nie ma żadnych, dodam jeszcze że testy wykonuje około od 2 do 4 metrów bez żadnych przeszkód typu ściany itp.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006 może na prędkość mieć też ilość zalogowanych urządzeń do sieci po przez WiFi. Jeżeli na kabelku działa Tobie prawidłowo, tylko na WiFi są skoki prędkości, to muszą być jakieś czynniki zewnętrzne osłabiające sygnał WiFi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Duże różnice w prędkości

Do Wi-Fi mam zazwyczaj podłączone około 5 urządzeń z czego 2 do 5GHz (mój telefon i dekoder) a 3 do 2.4GHz. 600Mbps mam nawet jak są wszystkie podłączone, a nawet gdy nie ma żadnego (jedynie mój telefon na którym wykonuje test) potrafi być 300Mbps i odwrotnie.

Anonim

Nie dotyczy

Duże różnice w prędkości

@Kacper3006  wyłącz ax w FB 6, bo obstawiam że wifi 6 ci obniża szybkość, iPhone to wymagający sprzęt 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 210
  • 0

Duże różnice w prędkości

Spróbuję i dam znać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Duże różnice w prędkości

Trzeba by wykluczyć problem z iPhonem w tych pomiarach i sprawdzić jakie wyniki będą na Androidzie na przykład. Lub zobacz na iPhone inną aplikację do pomiarów np od speedtest.pl.