Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciekawostka BP


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

Ciekawostka BP

Dziś bawiłem się BP. Modem Zyxel . 8 adresów IP. Router Draytek. Podsieć z bramą 192.168.2.1

Ciekawostka: zza routera wpisując adres 10.0.0.1 osiągnąłem zyxela. Zostawiając defaultowe hasło do modemu istnieje szansa, aby użytkownicy każdej z podsieci tworzonej np na 5 routerach za modemem grzebali w Zyxelu.

Widzę jak ważne jest zmienianie od razu hasła na modemie usługi...

 

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52622
  • 705

Ciekawostka BP

@agat13 niestety tak jest. Ale w drugą stronę już nie jest tak łatwo. Często zdarzało się, jak podróżowałem, to na różnych kwaterach udostępniają sieć WiFi ze skomplikowanym hasłem, a główny router ma hasła default. Najlepiej dla gości udostępniać sieć WiFi Gość z ograniczeniem prędkość. Obecnie sporo routerów wspiera już taką opcję, no i oczywiście hasło do głównego też zmienić z domyślnego, na trudniejsze do rozszyfrowania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

Ciekawostka BP

W górę sieci to normalne. W dół niemożliwe...chodzi jednak o to, że dwie różne podsieci ( modem/router zyxel ma switch jakby uniwersalny- gdy w karcie sieciowej wpiszesz DHCP, to ma adres 10.0.0.x, a gdy wpiszesz adres publiczny, jeden z 5, to switch go poda bez problemu) umożliwiają za routerem Draytek z stałym IP na WAN, można wejść bezpośrednio na modem wpisując 10.0.0.1 w podsieci 192.168.2.x

Aż muszę sprawdzić czy to normalne...