Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd S01

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Błąd S01

Kiedy namawiano mnie na usługę Internet+TV zwracałem uwagę, że mam rozległy dom i potrzebuję silnego routera. Mam dekoder Sagecom WHD480. Od początku uzytkowania (3 lata) router połączony przez WiFi z FanBoxem co chwile zawiesza się zgłaszając błąd SO1. Raz wymieniłem router - przez kilka dni było OK. Potem na okragło ten sam problem. W pomieszczeniu gdzie jest dekoder laptopy łapią sygnał WiFi bez problemu natomias korzystanie z TV jest udręką. Na moje zgłoszenia nie ma zadnej reakcji. Teraz żałuję, ze odnowiłem umowę. Chyba zgłoszę sprawę do UOKiK.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd S01

S01 to błąd połączenia dekodera z ruterem. Jeżeli odległość jest zbyt duża, potrzebny będzie reporter (wzmacniacz wifi) Jest taki dostępny w OPL, ale cena jest dla niektórych"śmiesznie" wysoka. Niestety funbox nie pozwalają siłą sygnału. Pozostaje kabel lub próby z innymi wzmacniaczami...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd S01

S01 to błąd połączenia dekodera z ruterem. Jeżeli odległość jest zbyt duża, potrzebny będzie reporter (wzmacniacz wifi) Jest taki dostępny w OPL, ale cena jest dla niektórych"śmiesznie" wysoka. Niestety funbox nie pozwalają siłą sygnału. Pozostaje kabel lub próby z innymi wzmacniaczami...

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Błąd S01

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Wi-Fi-Extender-Plus-test-i-recenzja-nowego-wzmacniacza-Wi... - tutaj masz szerzej o tym, co napisał wyżej mabud73. UOKIK nie zajmuje się sprawami pojedyńczych Klientów. Przy dużym domu rozwiązaniem będzie urządzenie wyżej lub coś podobnego. Będzie to też z korzyszcią dla innych urządzeń. Poza tym, że jest odpowiednia antenka, musi ono działać z normami. Może zmiana położenia routera gdzieś bliżej pomoże? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Błąd S01

Nie miałbym pretensji gdyby pracownik namawiający mnie na neostrada + TV nie zapewnił mnie, ze FanBox ma silny sygnał. Na D-linku nie było problemów. Zresztą sygnał z FanBoxa jest odbierany przez laptopy w tym samym miejscu gdzie stoi dekoder. Może to świadczyć o słabej czułości dekodera. O zakupie za ponad 200 zł wzmacniacza sygnału nie ma mowy, bo to Orange nie dotrzymał warunków umowy za co nie mam zamiaru dodatkowo płacić. sama koncepcja uzaleznienia odbioru TV od połączenia z routerem jest beznadziejna i nie sprawdza się. Moja rozmowa z pracownikiem Orange jest do odtworzenia.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Błąd S01

Jest jeszcze jedna sprawa. W loginie neo w ustawieniach routera masz dopisek ipv6? Spróbuj go usunąć. Zarobisz to tak:
https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Światłowód-i/Problemy-z-protokołem-quot-IPv6-quot/ta-p/19036

Sprawdź też na jakich częstotliwościach chodzi ruter. Powinien na dwóch, 2,4 i 5 GHz 🙂

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Błąd S01

@Aklim Wiesz...Wi-Fi to transmisja dwukierunkowa. Jeżeli router ma silny nadajnik i sygnał Wi-Fi jest wszędzie to nie oznacza, że internet będzie też wszędzie. Router musi również odebrać transmisję z komputera, telefonu. Sygnał pełny, a transmisja będzie się ślimaczyć czy wysypywać.  Możesz mieć tylko do siebie pretensje, że nie pomyślałeś o przewodach UTP w ścianach.

Negowanie koncepcji uzależnienia odbioru TV od połączenia z routerem wygląda tak jakbyś również twierdził, że podłączenie TV do anteny jest beznadziejne. 

Sygnał skądś się musi brać. W przypadku Orange jest to strumień IP, który musi się wziąć z routera.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Błąd S01

Po pierwsze łącznosć przewodowa to XX wiek. Dom budowałem w latach 80-ych i wtedy nikt nie wiedział nic o intenecie bo go nie było. Poza tym warto czytac ze zrozumieniem. Pracownik Orangu które namawiał mnie na tą opcję (Neostrada + TV) gwarantował, żezasięg z FanBoxa będzie właściwy. Jest to typowa postawa dostawców usług - wcisnąć usługę a problemy zostawić na głowie konsumenta.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Błąd S01

Dziękuję za konstruktywne podpowiedzi. Zapis usunąłem już dawno. Zaraz sprawdzę FanBoxa o ile ma on taką opcję. Pozdrawiam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Błąd S01

@Aklim, Łączność przewodowa, a nawet światłowodowa się nie starzeje. Widmo radiowe z gumy nie jest. Przewody będą i są podstawą komunikacji niezależnie od wieku. Co pracownik mówił to jedno, ale trzeba też pomyśleć czy to co on mówi, ma przełożenie na rzeczywistość. Pracownik nie zna Twojego domu, nie wie z czego masz ściany, ile masz ścian, jak są grube.