Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

Witam!

Postanowiłem wymienić router Funbox 2.0 na Asusa (ze względu na zasięg) i o ile cała konfiguracja przebiegła bezproblemowo o tyle nie mogę uruchomić usługi IPTV (poprzez wifi), która na Funboxie działała bez problemu...

Kierując się podobnymi wątkami dodałem już odpowiedni VLAN ID (838 i 839, oba bridged) w zakładce WAN, ale póki co IPTV nie chce ruszyć... a zależy mi koniecznie na połączeniu wifi z racji odległości dekodera (WHD80) od routera...

 

Będę wdzięczny za wasze porady i pomoc w konfiguracji!


IPTV1.jpg
10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

@G0rdon najlepszym rozwiązaniem będzie w miarę możliwości poprowadzenie przewodu (skrętki) do dekodera. Przez WiFi mniej stabilnie pracuje, szczególnie przy dużych odległościach. Może masz dobrze router skonfigurowany, tylko dekoder nie łapie sieci WiFi lub jest mocno na granicy zasięgu.

Z konfiguracją IPTV na routerze z wolnego rynku już też było sporo tematów. Niektórym się udało, innym nie. Router dedykowany działa najstabilniej i masz wsparcie od Orange w momencie usterki.

Może faktycznie uda się skonfigurować z linku podanego wyżej przez @byczyn_86.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

Wielu bylo takich co probowali, ale niewielu sie udalo🙂 a na Funboxie dzialalo Ci iptv po wifi? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

No właśnie na Funboxie bez najmniejszego problemu...wtedy zasięg był przeciętny,teraz jest znacznie lepszy,więc go wykluczyłem. Jeżeli chodzi o zakładkę IPTV, to mam ja ustawioną jak na załączniku - ale wciąż nic...pytanie też,czy jeśli chcę połączyć się poprzez wifi to czy zakładka IPTV w sekcji LAN wymaga konfiguracji?

Ja bym chętnie kablem połączył, ale jak wspomniałem wcześniej, pół domu by trzeba porozwiercać...

 


IPTV2.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

@G0rdon a probowales wedlug tego linku ktory wstawilem? Tam najpierw ustawiaja LAN a potem po wifi. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

Próbowałem skonfigurować wedle poniższych instrukcji już wcześniej:
https://pl.ateasyday.com/articles/asus/nastrojkaiptv-na-routere-asus-po-wi-fi-kabelyu-i-cherez-prist...

ale problemem jest też w tym,że  nie mam w moim panelu np. takiej pozycji jak "Wybór portu STB IPTV "...o ile ma ona wpływ na samo działanie IPTV....

Najchętniej bym zaczął od kabla,ale dekoder jest oddalony o ponad 20 metrów (na dwóch różnych piętrach są) od routera, i stąd tylko wifi wchodzi w rachubę.... :catsad:


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

Wywiesiłem białą flagę - zwróciłem router....Dzięki za pomoc i porady!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

b926361984_zasada_numer_pierwsza_.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Asus DSL-AC750 a konfiguracja IPTV (wifi)

cześć a masz może jakiś temat ten sam ale konfiguracja przez wifi tylko bez kabla.?