Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13408
  • 54901
  • 649

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router

@BorysK jeśli bym miał kupować router za 200zl z Twoimi wymaganiami, to bym został za darmo przy funboxie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router

Mikrotiki to chyba szczerze mówiąc trochę za wysoka liga jak na moje potrzeby xd. Miałem z nimi kiedyś styczność i jako domowe zastosowanie to chyba trochę za dużo 🙂

 

Grzebiąc po routerach znalazłem TP-linka Archer C6U i wygląda na to że powinien śmigać bez problemu (a przynajmniej C6 śmiga, C6U to chyba po prostu nowszy model ale głowy sobie nie dam uciąć bo według samej specyfikacji to chyba są identyczne) no i ma konfigurację vlan id w panelu taką jaka powinna być


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13408
  • 54901
  • 649

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router

@BorysK Zerknij też na TX3 SPECYFIKACJA-Tenda (Polska) (tendacn.com) Ten ma wifi6, ale jak działa, nie wiem...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router

Właśnie początkowo myślałem o czymś z nowym standardem wifi ale potem zdałem sobie sprawę że raczej mi jest on kompletnie zbędny. Jedyne urządzenie po wifi to i tak tv z androidem i ewentualnie telefon albo dwa. Cała reszta i tak idzie po kablu a sam internet i tak planuję tylko brać tańszą opcję 300. Generalnie raczej nowy standard nie oferuje nic co byłoby mi niezbędne a jednak routery z nim są droższe

 

EDIT: Zacząłem tak oglądać tego Tenda bo w sumie niewiele droższy ale potem dojrzałem że ma tylko 3 porty LAN więc odpada


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Światłowód na kablach nexery, internet orange i własny router

I jak się to skończyło? jaki masz router, co i jak ustawiłeś, jak działa? też będę miał zaraz ten problem