Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

Witam posiadam FunBox-a 2.0 z GPON Huawei. ostatnio kupiłem Router Tp-Link Archer C6 z racji tego iż opcje w funboxie są fatalne a potrzebuję pełnej konfiguracji routera.

 

Internet działa mam ustawiony pppoe login i hasło i w zakładce IPTV/Vlan 

Internet na VLAN 35 priorytet 0 i włączone vtag

Natomiast Telewizję ustawiłem Vlan 838 priorytet 4

i multicast 839 priorytet 5

 

Internet działa perfekcyjnie natomiast Dekoder TV Orange mam menu nazwy kanałów wyświetla się godzina ale żaden z kanałów tv juz nie jest tylko czarny ekran

 

Router

Widok z TV zdjęcia poniżej Zaznaczam że dekoder TV orange podpięty jest bezpośrednio do portu LAN 4

A Gpon jest wpięty skrętką do wejścia WAN w routerze 

 

tv1tv2tv3

Na tv widac tylko takie żeczy ale same programy niedziałają czy tkoś zna rozwiązanie ?

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

@ElectroBody2020 , ja też nie jestem biegły w tym temacie, lecz wyczaiłem w zakładce program tv na kanałach od 1 do kilkaset dodanie do ulubionych z zatwierdzeniem OK. Potem klik w ikonkę strony głównej i wybrałem pilotem jeden z ulubionych (zapamiętana cyfra kanału). Następnie z otwartych zakładek bodajże powiadom mnie i ten dostępny z mojej umowy poszedł w HD po wybraniu na pomarańczowo.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

@ElectroBody2020  Spróbuj zamienić te VLANy i priorytety miejscami. Mam dla Ciebie smutną wiadomość, że TV nie będzie działała na tym routerze. Dekoder potrzebuje również VLANu 35 w celu aktualizacji uprawnień. Jak uda Ci się ruszyć Multicast, to za jakiś czas kanały i tak będą wygasać. Możesz pokombinować z alternatywnym oprogramowaniem openwrt, ale jest to dosyć skomplikowane.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

a jak musiał bym to ustawić w openwrt jak znajdę odpowiednie dla routera? używałem kiedyś tomato i ddwrt na linksysie więc podstawy tych programów znam i jak ustawić to żeby dekoder też miał ten vlan 35 poprzez bridge?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

witam proszę o pomoc kupile ruter tp link archer c6 i podpinam bezpośrednie do niego kabel z Neostrady i nie mogę go skonfigurować proszę npisz mi jak udało ci się skonfigurować internet na tym ruterze jak to nie problem podeślij od razu tez zdjęcia z wpisanymi wartościami pozdrawiam i bardzo licze na twoja odpowiedz.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód FTTH na Routerze TP-Link Archer C6 Internet działa ale TV nie

@czura88  Napisz jeszcze raz szczegółowo i powoli, nie wiem co to znaczy kabel z Neostrady.

Czy masz urządzenie ONT? 22ef53694b1bbba75af058f10d2b.jpeg