Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

Jakiś czasu temu otrzymałem sms na mój numer w orange o treści „Witamy w Orange” który zignorowałem. Po jakimś czasie tygodniu dwóch dostałem dwa kody autoryzacyjne mimo że ja nie byłem zalogowany. 

Na koncie Orange mam generowane automatycznie silne hasło które zmieniam co jakiś czas. Gdyby były tylko z kodem logowania to mógłbym podejrzewać że ktoś chce się dostać na moje konto Mój Orange (pytanie po co) ale ten pierwszy sms o treści witamy w Orange wskazywał jakby ktoś wziął usługę i dał mój numer? Oczywiście żadnych nowych, dodatkowych usług ani pakietów czy sms premium nie miałem i nie mam.

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13330
  • 54662
  • 642

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

@ekowakacje_ Ktoś podając numer przy rejestracji własnego konta się pomylił np o 1 i podał Twój numer.

Później chcąc się zalogować podawał dane, ale weryfikacja przychodziła na Twój (źle zapisany na jego koncie) numer...Może jeszcze ktoś przed Tobą miał ten numer i konto zapisane na niego (choć po likwidacji konta powinien numer się uwolnić), to logując się na nieaktywne konto przypisany jest Twój nowy, a jego stary numer..Ot, tak mi przyszło do głowy

Jeśli się niepokoisz, zgłoś te SMS-y i poproś o zweryfikowanie całej sprawy, bo admin kont MO zapewne to może sprawdzić


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

Dzięki za odpowiedź, 

 

numer jest mój, przeniesiony do Orange kilka lat temu. Napisałem do CERT ale udzielili bardzo wymijającej odpowiedzi.


Gdzie mógłbym napisać by zweryfikował to Admin kont MO?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13330
  • 54662
  • 642

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

@ekowakacje_ Polecę kontakt z @Rosiu ...Myślę, że coś poradzi


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7853
  • 31

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

na Berdyczów


Ekspert AMA
  • 226
  • 924
  • 153

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

Wygląda mi to na schemat, który nakreślił @agat13 . Napisz @ekowakacje_ do mnie, na michal.rosiak@


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

Ucięło adres 🙂 @orange.pl?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18678
  • 53500
  • 728

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

@ orange.com, nie pl


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Smsy autoryzacyjne od Orange bez próby logowania

Napisane, dziękuję wszystkim za zainteresowanie!

 

Swoją droga dziwi mnie trochę, że hipotetycznie jest możliwość ponownej rejestracji już zarejestrowanego numeru do obsługi innych usług…Tak jak w innych serwisach „ten login jest zajęty” to tu z numerem, chyba, że jest w tym jakieś założenie gdy posiada się dużą liczbę różnych usług… no ale wtedy powinno to być spięte w MO? 🤔