Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

Anonim

Nie dotyczy

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

Moje oba ostatnie pomysły zamykam taką oto konkluzją. Wierzę , iż twórcy zgód tu i tam wezmą to pod rozwagę. Aby klient by traktowany całkiem serio, należy mu przedstawić jednolite i spójne działanie usług wszędzie tam, gdzie będzie miał dostęp. Jednych prosi się o zainstalowanie aplikacji, gdy migracja kuleje w wersji przeglądarkowej, zaś innym lepiej mieć podgląd i zarządzanie na swoim koncie w NMO. Dlatego apeluję, by ujednolicić listę zgód, by nie było ich 11 w wersji przeglądarkowej, a 15 w aplikacji. No i ta nieszczęsna kolejność, w której można się pogubić. Taki jest stan i obraz na dzień dzisiejszy. Warto przy tej okazji zrobić przegląd w bazie wiedzy oraz na głównej stronie informacyjnej serwisu, gdzie jesteśmy kierowani do interesujących nas zagadnień, czy aby nie jest konieczna jakaś aktualizacja. Wiem, że sporo pracy jest przed Wami, ale też kawał dobrej roboty już widać, dlatego w ten oto sposób "mobilizuję" do nieustannego wysiłku sieci z nr 1, jak się Orange mianuje. Ja w to wierzę, ale nie spoczywajcie na laurach.

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36858
  • 1371

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

A dlaczego musi być tyle samo zgód jak są inne zakresy?
Anonim

Nie dotyczy

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

Chyba Orange popłyną z tymi zgodami jak tutaj ?

 


Przechwytywanie.PNG

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36858
  • 1371

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

A czemu popłyną? Zgoda jest dobrowolna.
Anonim

Nie dotyczy

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO


@Piotrekk85napisał(-a)
A dlaczego musi być tyle samo zgód jak są inne zakresy?

@Piotrekk85, różnimy się pięknie co do zgód dla wszystkich klientów, którzy mają różne usługi. Aplikacja jest jedna i konto też jedno dla połączonych usług. Nie może być dowolności w interpretacji zgód, które nawzajem się przenikają. Także zbyt agresywnie wciskają się w naszą świadomość, że musimy być czujni, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zmieni się lista Partnerów przyszłych. Obecnych można sobie podejrzeć od razu w zgodach, bo link jest zamieszczony. Gdyby jednak jakiś "Tymiński" z czarną i niepewną teczką podjął współpracę z operatorem i ja nieświadom tego, na samym początku wyrażę zgodę na różne formy marketingu, transmisji danych itp. z obecnymi Partnerami, a ten gościu (sorry-Partner) mi w czymś znacząco podpadł, to mógłbym do pierwszego kontaktu z nim (może nawet w dłuższym przedziale czasowym) być "jego zakładnikiem" danych. Potem użerka z usuwaniem danych, więc czy o to chodzi klientowi? Chce mieć klarowną sytuację, a nie podchody jak u dzieci. Bądźmy ludźmi poważnymi. Poza tym, czytałeś chyba moje wpisy, jaki ostatnio był mętlik z tymi zgodami? Wracając jednak do konkretnego klienta takiego jak ja, nie może być, że mając w swojej kartotece takie, a nie inne usługi, mam prawo żądać, by zarządzanie zgodami przeze mnie zarówno na stronie NMO, jak i w aplikacji były tożsame, czyli prezentowane w takiej samej ilości i kolejności. System powinien moją decyzję trzymać raz i porządnie, a jak wiesz, tak nie jest. Umowa jest wiążąca dla umawiających się obu stron.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36858
  • 1371

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

Ja to widzę inaczej. Są klienci którzy nie korzystają jednocześnie z nowego mój Orange i z aplikacji mój Orange na telefon. Chyba każdy potwierdzi że to indywidualny wybór każdej osoby. Na nowym mój orange jest jedna ze zgód na tzw. dostosowane reklamy. Jak czytam opis ma to polegać że informacja o usłudze w Orange trafia do plików tymczasowych przeglądarki i jest udostępniona partnerom Orange. Podam przykład - ktoś ma usługę tv w Orange więc na podstawie tej informacji mogą mu się wyświetlać reklamy telewizorów. Jest to zupełnie teoretyczna sytuacja bo nie wiem jak to wygląda dokładnie. Tej zgody nie ma w aplikacji bo sama aplikacja nie zostawia plików tymczasowych na przeglądarce w telefonie. Więc osoba korzystająca tylko z aplikacji mobilnej musiałaby na zaś decydować o zachowaniu i zgodzie w przeglądarce. Mam wątpliwości czy to potrzebne.
Anonim

Nie dotyczy

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

@Piotrekk85, Kusi mnie, by zestawić dla porównania zgody u mnie w aplikacji i w NMO. Dołożyć do tego te 18 z pierwszego mojego spojrzenia na zgody, ale jednej chyba nie uchwyciłem (prócz tej testowej). Nie wiem, czy warto, bo roztrząsasz jedną ze zgód w sytuacji, kiedy ja mówię o zgodach u mnie. Istota problemu dotyka tego, co klient ma udostępnione u siebie na koncie czy w aplikacji. @Anonim, pokazał Ci np. jednorazową zgodę, która, moim zdaniem, dotyka "mniejszego kalibru" typu cookie, a nie absolutnej i bezwarunkowej zgody na przetwarzanie zawsze i wciąż. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36858
  • 1371

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

Wszystkie zgody które stanowią różnice są właśnie tego typu. Np. w aplikacji mobilnej jest zgoda pobierająca identyfikator reklamowy i listę zainstalowanych aplikacji. Takiej zgody nie można osiągnąć technicznie w przeglądarce. Inna zgoda dotyczy okazji orange które na dziś są tylko w aplikacji.
Anonim

Nie dotyczy

Lista zgód w Nowym Mój Orange oraz w aplikacji MO

@Piotrekk85, "obejdę" Cię z innej strony. Mam cztery usługi, których nie chcę mieć w spisie abonentów i przed modernizacją sobotnio-poniedziałkową była ta zgoda bodajże na drugiej pozycji (wersja przeglądarkowa), potem przeniesiono ją w końcówkę zgód i w aplikacji ta pozycja jest w innej kolejności. Nie moją rolą jest jakaś logiczna układanka, ale skoro mówisz o innym zestawieniu tu i tam, to różnice np. u mnie, czyli 11 i 15 z jakiejś logiki wynikają, prawda? A wygląda to mniej więcej tak: te " identyczne zabawki" wrzucimy dziecku do jednego pudełka na sam dół, a w drugim pomieszamy z innymi, jak popadnie. To może niezbyt fortunne określenie, ale tam też brak logiki i świadczy o bałaganiarskim przyzwyczajeniu rodzica, robiącego porządki w pokoju pociechy.