Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji


@toyokonapisał(-a)

Dziękuję za chęć pomocy, póki co - zaraz oznaczę temat jako rozwiązany.


To nie jest rozwiązanie (wprowadza w błąd). Maila pewnie dostają wszyscy od czwartku 23 maja. Dziś zaktualizowałem numer zmieniając go z tego samego na ten sam (na absurd tej sytuacji nikt nie odpowiadał). Oczywiście NIC to nie dało.

 

Zatem zapewne gdy wyłączą logowanie hasłem to logowanie telefonem będzie niemożliwe (tak jak dzisiaj) i będą pewnie kary po 5 zł za brak logowania (brak zniżki oraz brak możliwości sprawdzenia faktur, opłacanie będzie możliwe bo przychodzą na maila zaś potwierdzenia na ten numer). Zatem co miesiąc trzeba będzie składać reklamację za niesłusznie pobrane 5 zł oraz za koszt połączenia z doradcą.

 

Zatem pytanie kiedy wyłączają możliwość logowania hasłem? Dokładny dzień co do sekundy.

PS. dziś musiałem znowu zakładać kolejne konto na forum Orange, stare nieaktywne (nie ma takiego nicka, ale gdy się chcę po nim zarejestrować to okazuje się, że jest i nie można).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22669
  • 188

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

Logowanie na forum jest odrębne od logowania do MO. Przy problemach z tym pierwszym wystarczy kontakt emailowy z Zespołem NO.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

To ma rzekomo być od Orange Polska, tak?

 

Tyle, że:

0) Z jakiegoś powodu to jedyny mail, który trafia do spamu. (dobra, to może być kwestia poczty i filtra - ale to tylko początek).

1) Numer został już poprzednio zautoryzowany! De facto temat został sprawdzony przy okazji kiedy ten spam _pierwszy_ raz trafił do skrzynki - a więc około miesiąc temu. Dostaję ten sam cholerny spam parę tygodni później. Jak ma to nie śmierdzieć?

2) W źródle tej wiadomości jest mniej lub bardziej podejrzane "synerise.EMAIL:[REDACTED]@mailcrumbs.net" - po kiego ch. jest dołączany tracker wiadomości?

Tak się składa, że w wiadomościach które NA PEWNO pochodzą od Orange (faktura, podziękowania za płatność oraz inne) nie ma takiego szitu.

3) Może to detal, ale mail noreply jest w innej postaci - zamiast tego adresu, który jest zwykle (noreply@pl.orange.com lub no-reply@pl.orange.com) jest no-reply@orange.com ...

4) Po odkryciu wiadomości (w spamie brak podglądu linków) dostajemy TAKIE kwiatki w postaci linków:

 

https://mojorange.page.link/numer-autoryzacji (ukryty pod "Wejdź i potwierdź swój numer") (śmierdzi na kilometr)
https://snrlink-page.com/v2?q=[BARDZO DŁUGI TOKEN] (ukryty pod "Więcej informacji znajdziesz tutaj _w artykule_) (co najmniej podejrzane jeśli nie więcej)

https://snrlink-page.com/v2?q=[BARDZO DŁUGI ALE INNY TOKEN] (ukryty pod _www.orange.pl/kontakt_) (j/w) - w tym przypadku NAPRAWDĘ można by dać po prostu bezpośredni link...

Naprawdę nie chce mi się odpalać wirtualnej maszyny tylko po to, żeby sprawdzać mniej lub bardziej podejrzane linki.

 

5) PARĘ telefonów do Orange - parę tygodni temu i teraz - jednoznacznie każdy kontakt określa to jako spam. Czyli co, wszyscy niedoinformowani i świeżo pracujący? Trochę się nie chce wierzyć...

 

 

Może warto wprost powiedzieć ocb?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 172
  • 676
  • 1

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

Ja miałam z tego adresu, nie był w spamie.


Bez tytułu.jpg

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

To raczej tylko adres zwrotny...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 533
  • 2198
  • 5

Dziwny e-mail: Potwierdź swój numer do autoryzacji

Nie miałem wątpliwości, że to mail oficjalny, nie mniej w dobie biometrii można było to zrobić zupełnie inaczej bo teraz takie maile budzą jedynie  podejrzenia :))