Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodanie nowego numeru do mój orange

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dodanie nowego numeru do mój orange

Witam, posiadam od kilku lat numer numer na kartę w orange którą kupiłem po prostu jako starter w kiosku. Pojawiła się potrzeba żebym miał drugi numer, więc kupiłem wczoraj kolejny starter, zarejestrowałem go w kasie na siebie i włączyłem interesującą mnie usługę. Mój problem polega na tym że nie wiem czy ten nowy numernależy jeszcze raz zarejestrować w platformie mój orange żeby wygodnie zarządzać nim przez internet? Szczerze wolałbym żeby się on wpiął do mojego obecnego konta żebym mógł mieć te dwa numery prepaid w jendym miejscu ale nie wiem jak to zrobić. Czytałem gdzieś w innym wątku że powinien się sam wpiąć skoro jest zarejestrowany numer na mój pesel ale narazie nic takiego się nie dzieje... :catsad:

 

Dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dodanie nowego numeru do mój orange

@ToNieJa zakładam, że oba numery są zarejestrowane na ten sam numer PESEL. Wtedy do 72 godzin numer sam wskoczy i nie musisz nic robić, poza zaczekaniem na aktualizację 🙂 Jeżeli jest inny numer PESEL, to oba numery nie będą widoczne pod tym samym loginem e-mail.

 

Obecnie do zarządzania numerami są następujące możliwości:

  • Mój Orange przez stronę internetową, gdzie logowanie odbywa się przez adres e-mail, a usługi i numery są weryfikowane po numerze PESEL i dodawane do wspólnego konta. Nowy numer do 72 godzin zostanie tam z automatu dodany, jak jest na ten sam PESEL.
  • Aplikacja Mój Orange, do której z automatu zostanie numer dodany do około tygodnia, jak jest na ten sam PESEL.

Jeżeli chcesz dodać numer należący do innej osoby, znajdziesz jak to zrobić w punkcie 11: https://www.orange.pl/omnibook/korzystanie-z-nowego-moj-orange#scrollNav-11

 

 

________________________

*22.11.2023 - zaktualizowałem informacje zawarte w odpowiedzi - moderator Wojciech.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dodanie nowego numeru do mój orange

@ToNieJa uruchom apkę Mój Orange w wersji 4.15, zasłuż sobie konto na każdy numer i w trakcie logowania zapamiętaj hasło. Później po rozwinięciu będzie dostępna lista zarejestrowanych numerów w apce. Klikasz i otwiera się konto dla konkretnego numeru.

 

Przez stronę internetową, dla nowego numeru również należy założyć konto, zarejestrować go.

Później można zalogować się na stary numer i połączyć oba konta.

 

Rozwiązaniem jest jeszcze Nowy Mój Orange, gdzie zakłada się konto na konkretny adres e-mail i po zalogowaniu widoczne są wszystkie numery i usługi zarejestrowany na Twój numer PESEL.

Dodam jeszcze, że Nowy Mój Orange często działa wadliwie, więc polecam poprzednią wersję Mój Orange z rejestrowaniem każdego numeru osobno.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dodanie nowego numeru do mój orange

Okey, czyli po prostu mam założyć tak jakby drugie konto na ten sam email. Szkoda spodziewałem się że drugi numer przypisze się automatycznie do pierwszego, ale w porządku.

 

A w jaki sposób zalogować się do nowego mojego orange tym nowym numerem? Bo chciałbym sobie przedłużyć wartość pakietu internetowego a jakoś nie mogę tego wy klikać z poziomu aplikacji


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dodanie nowego numeru do mój orange

@ToNieJa czyli masz założone konto z adresem e-mail? To na ten sam adres e-mail nie zakładasz już konta dla nowego numeru. Przy logowaniu e-mailem, numer nowy powinien dodać się z automatu i po zalogowaniu oba numery powinny być widoczne.

Nie ma na liście drugiego nowego numeru?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dodanie nowego numeru do mój orange

To może od początku.

 

Pierwszy numer miałem początkowo zarejestrowany tak że logowałem się tylko w aplikacji mobilnej za pomocą numeru + hasła (jak rozumiem jest to "stary" mój orange). Jednak zachciało mi się kiedyś zalogować za pomocą przeglądarki na PC i tam zapytano mnie czy nie chce przejść na nowy mój orange (z tego co pamiętam) i stwierdziłem że czemu nie i loguje się na PC przez email i hasło.

 

Teraz z tym nowym numerem zrobiłem tak jak napisałeś/aś w aplikacji na komórce zarejestrowałem go i mogę się przełączać w aplikacji mobilnej między dwoma numerami tak jak napisałeś/aś (bo jak się okazało dalej mogę się logować przez numer + hasło na starym numerze mimo że niby przeszedłem na nowy mój orange). Napomknę że podczas tej rejestracji podałem email ten co w pierwszym numerze.

 

Ale powiedzmy że chciałbym zarządzać tym nowym numerem również z poziomu PC przez https://www.orange.pl/moj-orange/. Jednak jak loguje się na moje konto za pomocą emaila i hasła widzę tylko stary numer. Gdy się wyloguje i spróbuje założyć konto dla nowego numeru to pisze że już jest zarejestrowany.

 

Nie wiem czy wystarczająco dobrze to wytłumaczyłem, ale te nowe stare moje orange to wprowadzają takie zamieszanie że szok.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dodanie nowego numeru do mój orange

@ToNieJa zakładam, że oba numery są zarejestrowane na ten sam numer PESEL. Wtedy do 72 godzin numer sam wskoczy i nie musisz nic robić, poza zaczekaniem na aktualizację 🙂 Jeżeli jest inny numer PESEL, to oba numery nie będą widoczne pod tym samym loginem e-mail.

 

Obecnie do zarządzania numerami są następujące możliwości:

  • Mój Orange przez stronę internetową, gdzie logowanie odbywa się przez adres e-mail, a usługi i numery są weryfikowane po numerze PESEL i dodawane do wspólnego konta. Nowy numer do 72 godzin zostanie tam z automatu dodany, jak jest na ten sam PESEL.
  • Aplikacja Mój Orange, do której z automatu zostanie numer dodany do około tygodnia, jak jest na ten sam PESEL.

Jeżeli chcesz dodać numer należący do innej osoby, znajdziesz jak to zrobić w punkcie 11: https://www.orange.pl/omnibook/korzystanie-z-nowego-moj-orange#scrollNav-11

 

 

________________________

*22.11.2023 - zaktualizowałem informacje zawarte w odpowiedzi - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dodanie nowego numeru do mój orange

@ToNieJa jeżeli oba numery masz zarejestrowane na ten sam numer PESEL, a do konta nie dodał się z automatu nowy, to proponuję skontaktować się na infolinię: 510 100 100 lub napisać na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt

opisać całą sytuacje i poprosić o poprawienie błędu. 

To co opisujesz, to wykonujesz prawidłowo, jednak coś nie zadziałało. Bez Twoich danych nie wyjaśnię dalej całej sytuacji, a w tej kwestii najlepiej pomoże konsultant, gdzie po weryfikacji będzie miał dostęp do Twoich danych.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Dodanie nowego numeru do mój orange

Ten okres przejściowy to trwa już tyle czasu że nie wiem kiedy to w końcu dopną do końca. 🙂 No nic, oba numery są na ten sam pesel, raczej nie ma tu mowy o literówkach przy rejestracji bo by pewnie nie przeszła. Zarejestrowałem go nie dawno więc może jeszcze system nie zdążył przemielić tej informacji. Dziękuje bardzo za pomoc, okazała się bardzo... pomocna. 🙂 Jak sytuacja się nie rozwiążę w najbliższym tygodniu to skontaktuje się z infolinią.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Dodanie nowego numeru do mój orange

Zarządzanie usługami lepiej robić z NMO (login: emai).

Natomiast również dobrze jest zarejestrować niezależnie od wszystkiego każdą kartę oddzielnie po staremu login (nie e mail) i hasło aby mieć np. darmowy multibox dla każdej karty oddzielnie. Urządzenie nie odbiera MMS - to masz dostęp do MMS w multiboxie.

 

PS: do starego (i nowego) logowania:

https://www.orange.pl/zaloguj.phtml

tylko do nowego:

Orange Logowanie NMO


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Dodanie nowego numeru do mój orange

Najpierw rejestrujesz "nowe konto" a potem trzeba je połączyć