Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Witam, niedawno podpisałem umowę na internet 10 mb bo tylko taka opcja pokazywała się na mapie zasięgu oraz w systemie orange(parę ulic ma dostęp do 80mb). Jednak po paru rozmowach ze znajomymi z mojej miejscowości wynika że pomimo mapy zasięgu i tego że w systemie też mieli 10mb max udało im się zwiększyć prędkość z 10mb na 80mb a mieszkają dalej od centrali niżeli ja~670m. Pytanie brzmi jakie elementy wpływają na to czy dostępna jest większa prędkość i w jaki sposób starać się o zwiększenie prędkości infolinia/salon/czat online?

7 ODPOW. 7

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Skoro masz już działająca usługę to w sumie obojętnie w jakim kanale sprzedażowym zrobią weryfikację na istniejącym łączu, bo wynik będzie ten sam. Zależy jaka masz długość łączą i czy centrala jest doposażona w vdsl. I to wszystko 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

centrala była modernizowana około rok temu no i jak wspominałem niektórzy już posiadają opcję do 80mb więc jest na pewno wyposażona w vdsl tylko pytanie czy jakieś wolne sloty są i czy orange zechcę chwilę po podpisaniu umowy zmieniać ją na mniej korzystną dla nich. Miał ktoś może podobną sytuację i może podzielić się doświadczeniem ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Jak w totolotku. Nie kupisz kuponu to się nie dowiesz. Jest bardzo wiele czynników - od kart vdsl do posiadania tv sat który blokuje niektóre promocje. Sprzedawca w salonie i na infolinii ma trochę możliwość zweryfikować szanse. Dodatkowo można zrobić ręczny wywiad techniczny. Też musisz zrozumieć trochę inne działanie Orange niż kiedyś. Nie są podłączani klienci na wyższą prędkość na siłę - często jest podłączona niższa prędkość by działała względnie stabilnie i nie musiałbyś jej reklamować co kilka dni.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Co masz na myśli pisząc ręczny wywiad techniczny? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Mogę się podzielić doświadczeniem u mojej mamy, do niedawna 10mbps Neostrada, przyjęli zamówienie na VDSL i po zmianie jest prawie 40mbps, oczywiście zastrzegli że będzie wywiad techniczny, przyszedł monter i porobił pomiary, przeszedł całą drogę od centrali i poprawił styki w którejś ze skrzynek (podobno było coś upalone), od tej pory skończyły się problemy z Neostradą u mojej mamy (warszawa)

nie wiem kto ma jakie doświadczenia ale muszę pochwalić za rzetelne podejście do sprawy, dużo lepiej teraz działa internet, 

wszystko zależy od długości trasy i konkretnej pary miedzianej, kabli się trochę zwalnia bo część osób rezygnuje ze stacjonarnego telefonu i internetu więc czasem mają do wyboru inną parę ale nie zawsze chce im sie kombinować, podobno dużo zależy na jakiego montera się trafi

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

Jak długo Twoja mama była klientem Orange zanim zmieniła ofertę i czy była to zmiana ze względu na to że na mapie zasięgu oraz w systemie wyświetlała się ta wyższa opcja czy tak jak w moim przypadku będzie to testowanie łącza i ewentualna zmiana max przepustowości?

 
Edit: Dane z Livebox 2.0 

 

  • Status linii DSL
  • 2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
  • 2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    17 listopada 2018, 10 h 45 m
  • 2.4
    Czas połączenia DSL
    01 d 03 g 42 m 22 s
  • Prędkość i margines szumu
  • 2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    1040 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    12442 Kb/s
  • 2.7
    Margines szumu w dół
    18.0 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
  • Dobrze rokują te dane na zmianę oferty?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

zwiększenie prędkości z 10mb na 80mb po podpisaniu umowy na 10mb

@Piotrekk85 Obecnie trwa akcja przepinania klientów na VDSL bez zmiany umowy, opłat. Na początku to działało dobrze (wszyscy klienci objęci mieli Funboxa 2.0) ale teraz Orange wystawia zlecenie przełączenia, nawet tym, co mają własne routery ADSLowe. Później taki klient zgłasza brak synchronizacji, bo nic nie wie o przełączeniu....ba, nic nie wie o tym, że dostanie modem kurierem 🙂