Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wymiana linii i światłowód


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana linii i światłowód

Witam serdecznie długo czytalem forum nie natrafiłem na jakieś sensowe informacje do mojego problemu otórz jestem oddaliny od centrali 1.5km mam neostrade 20mb/s a mój sąsiad ma już 80mb/s a jest odemnie jakieś 40-60 metrów jest możliwość poproszenia orange o wymianę lini dla tych paru domów co są na mojej ulicy ? 

2) przechodząc do światłodowu dowiedziałem się w salonie orange że światłowód do miejscowości obok ma być podciągnięty i podłaczony do końca tego roku gdzie mogę uzyskać informacje o tym czy będzie podciągnięty do mojej miejscowości ? w mojej miejscowości jest światłowód ale sąsiadka nie zgadza się na podciągnięcie ziemią dlatego zostaje mi tylko orange proszę o odpowiedz 

 

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

wymiana linii i światłowód


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wymiana linii i światłowód

@Pitereko  aby korzystać z prędkości Neo do 80Mb ważne jest czy na centrali jest wolny slot pozwalający na zestawienie połączenia VDSL, to jest inna technologia, ale łączona na tych samych kablach co niższe prędkości... Jednak ważna jest odległość klienta od centrali. Ja mam około 500 - po kablach, nie "napowietrznej" i uzyskuję (mam zestawione) około 50 Mb. Najprościej sprawdzić, czy są jeszcze wolne porty, przez zamówienie usługi w tej prędkości - nawet przez stronę Orange.pl, wtedy następuje wstępna weryfikacja, po drugie faktyczne możliwości sprawdzają technicy, na miejscu - w centrali i u końcowego klienta w domu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana linii i światłowód

@Anonim wiesz o to chodzi że większość osób w miejsowości ma już światłowód ale moja ulica nie ma bo sąsiadka nie zgodziła się na przejście przez działkę więc to co proponujesz może nie wypalić zbytnio 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

wymiana linii i światłowód

Anonim

Nie dotyczy

wymiana linii i światłowód


Pitereko napisał(-a):

@vdsl2 wiesz o to chodzi że większość osób w miejsowości ma już światłowód ale moja ulica nie ma bo sąsiadka nie zgodziła się na przejście przez działkę więc to co proponujesz może nie wypalić zbytnio 


@Pitereko wszyscy albo nikt.....

Anonim

Nie dotyczy

wymiana linii i światłowód


Pitereko napisał(-a):

wiesz o to chodzi że większość osób w miejscowości ma już światłowód ale moja ulica nie ma bo sąsiadka nie zgodziła się na przejście przez działkę więc to co proponujesz może nie wypalić zbytnio 

@Pitereko, ten problem ma wielu. Wygoda, zburzenie estetyki otoczenia działki, czy wręcz upierdliwość sąsiedzka wymaga nie lada wyzwania. Ja do dzisiaj od sąsiada nie otrzymałem "obiecanej flaszki" za zgodę na przekop innej infrastruktury przez działki. A korzysta teraz na tych samych prawach, co ja i inni.



Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wymiana linii i światłowód

@Pitereko  to spróbowałbym zamówić telefonicznie. Gdy masz smartfona  a na nim appkę Mój Orange, możesz z BOK połączeyć się za darmo, logując się pełnymi danymi usługi. U dołu ekranu jest przycisk połączenia z konsultantem.

Anonim

Nie dotyczy

wymiana linii i światłowód

@Pitereko Tylko jak masz stabilne 20Mb/s to po co podłączać 80Mb/s na tak długiej linii 1.5km a po tem wielkie problemy.

Anonim

Nie dotyczy

wymiana linii i światłowód

Czyli nie da rady jeśli sąsiadka się nie zgodziła. Ale stabilne 20 jest moim zdaniem super opcją 😉