Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

uszkodzony kabel światłowodowy

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

uszkodzony kabel światłowodowy

Próbuj wiec, dogadać się z fachowcem. Może człowiek i pomoże. Koszty samego spawania są znikome, ale trzeba to precyzyjnie zrobić na dobrym sprzęcie i trochę czasu poświecić. Dobry sprzęt, to już tu cena jest kosmiczna i dla tego tak liczą za usługę.

Ewentualnie możesz obciążyć majstra, za koszty poniesione naprawy przerwanego światłowodu, ale to może być gorszy wybór.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

uszkodzony kabel światłowodowy

wydaję mi się, że i tak bez dodatkowego kłucia ścian się nie obejdzie, gdyż monter będzie potrzebował odpowiedni zapas starego kabla ( z obu stron) by móc umieścić go w spawarce.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

uszkodzony kabel światłowodowy

Tak, dokładnie. Kilka metrów  światłowodu musi być z obu stron. Nie da się światłowodu zespawać, jeżeli ze ściany wystaje tylko kilka centymetrów. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

Zapas jest bo te ostatnie 4 metry z rurki wyciągniete już jest i odkute do  łatwego dostępu jest jakieś 20 centymetrów jak się okaże że zbyt mało to odkuje więcej. Już mam zamówione usługi i instalacja ma być w piątek pomiędzy 10 a 14 się okaże czy będzie dreszczyk dobrych czy nie emocjii. Dzięki za pomoc i porady.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

uszkodzony kabel światłowodowy

Daj znać na forum, jak poszło i czy trafiłeś na ludzi chętnych do pomocy w nietypowej sytuacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

Już jestem po instalacji technik był przed czasem nawet. Bez problemu wykonał połaczenie światłowodu i nie trzebabyło nic więcej skuwać. Maszynka która wykonywał spawanie światłowodu była wielkości litrowego kartonu mleka. Oczyścił kabel i go specjalnymi obcinakami pod kątem przyciął, może minutę mu to zajęło a samo spawanie trwało 2 sekundy. W tym czasie drugi technik był w piwnicy i podłączył kable do centrali. Co istotne to to że stwierdił, że nie uprzejme by było gdyby mi policzył za to spawanie 🙂 nawet się kawy herbaty ani wody napić nie chciał 🙂 więc sprawanie było gratis. Na końcu kabla założył puszkę z wtykiem do krótszego już kabla do modemu. Zrobił testy na laptopie po kablu prędkość średnio 950 na 315. Zadowolony jestem wszystko przebiegło sprawnie jedyne co na minus to przez chwile był problem bo modem nie chciał się połączyć z internetem, musiał dopiero dzwonić do operatora żeby coś tam uzupełnić gdyby nie to to instalacja by trwała około pół godziny...

 

no to dzięki jeszcze raz za rozmowę i wskazówki 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

Na wi-fi w salonie śmiga aż miło na funbox3.0, w drugim pokoju o połowe niższa prędkość bo jest ściana z żel-betu ale i tak jest ok. Jak już się wprowadzę to zrobię też testy na kablu, na telefonie jest tak: https://www.speedtest.net/result/a/5461826551


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

uszkodzony kabel światłowodowy

Nie wiem dlaczego ludzie na sile probuja zrobic siec swiatlowodowa w domu na własną reke. Przecież technicy z Orange doprowadza wam swiatlowod do dowolnego miejsca w mieszkaniu i tam zamontuja gniazdko ze swiatlowodem. Macie gwarancje ze wszystko bedzie dzialac, szkoda chyba czasu i nerwów no chyba ze ktos ma takie hobby i duzo wolnego czasu 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

@Czullo no niby tak tylko u mnie akurat to był wybór pomiędzy kablem prowadzonym na ścianie a w ścianie i było to zrobione w trakcie wykańczania a nie specjalnie dlatego. Ważne dla mnie było wykonanie tego estetycznie no chyba że Tobie nie przeszkadzają kable porozwieszane na ścianach w przedsionku korytarzu i w salonie nie mi to oceniać, poczucie estetyki to indywidualna sprawa. Gdyby nie to że majster ten kabel przewiercił to nawet nie byłoby tematu . Kable od głośników do kina 5.1 i sieć ethernet też mam schowaną w ścianach to uważasz że też zbytnia sprawa?:)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

uszkodzony kabel światłowodowy

Gratuluję w takim razi pozytywnego załatwienia sprawy no i oczywiście zadowolenia z korzystania z internetu.