Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

uszkodzony kabel światłowodowy

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

Cześć

Mam małą zagwozdkę dotyczącą kabla światłowodowego w domu. Po remoncie okazało się że wykończeniowiec przewiercił kabel światłowodu który we własnym zakresie był puszczony od puszki multimedialnej do salonu gdzie będzie stał modem, kabel jest puszczony w ścianie. Uszkodzenie jest zlokalizowane i odkryte tyle że około 12 metrów jest już w ścianie i ostatni odcinek na którym jest uszkodzenie około 4 metrów jest na wierzchu, kabla trochę zostało więc na wstawkę przy końcu mi wystarczy tylko trzeba go połączyć i schować w ścianie i zaszpachlować przed malowaniem. Czy we własnym zakresie zatrudnić kogoś kto go pospawa czy instalator od Orange będzie mógł to zrobić i czy jest to płatne tak na oko ile może kosztować. Kabel mam więc odpada koszt zakupu od instalatora.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

uszkodzony kabel światłowodowy

@matt_cobosca  zamów usluge. przyjdzie monter instalowac usluge i naprawi. nie zaplacisz nic.

 

jezeli dobrze pamietam to zlecenie idzie do istniejacej uslugi i wtedy mozna domawiac asysty a tak to do czego ma przyjsc monter??

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

uszkodzony kabel światłowodowy

Ja by poszukał kogoś lokalnie, kto mi zespawał by światłowód, popytał znajomych. Ważne, aby to było porządnie zrobione, bo inaczej może wadliwie działać. Po takim łączeniu dobry fachowiec przetestuje połączenie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

uszkodzony kabel światłowodowy

w Orange jest coś takiego jak asysta techniczna link , koszt chyba 129 PLN z tego co się doczytałem, a tak na przyszłość jakbyś robił drugi remont to proponuję kabel ułożyć w mikrorurce, najlepiej pod panelami w bruździe (jak jest możliwość) lub pod tynkiem zawsze jest wtedy możliwość zaciągnięcia nowego kabla.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

uszkodzony kabel światłowodowy

@matt_cobosca  korzystasz z orange światłowód?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

@@PARANOJA Jeszcze nie będę dopiero zamawiać i chciałem się przygotować i wybrać najlepsze i najtańsze rozwiązanie tego problemu z kablem. Prywatne firmy chcą ponad 200 zł za zespawanie i przetestowanie kabla, Orange za 129 zł to zrobi? W sumie to i tak dużo 😞


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

@@marko25 Mam ułożony w rurce właśnie w bruździe jakies 15 centymetrów od podłogiz rurka jest zatopiona w ścianie zagipsowana pod tynkiem ale żeby puśić nowy kabel to odpada bo jest 5 kolanek i o ile wyciągnać go nie byłoby problemem o tyle wpuścić nowy to niemożliwe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

uszkodzony kabel światłowodowy

jeżeli kabel zaciągałeś po wcześniejszym ułożeniu rurki pod tynkiem i się udało, to mógłbyś spróbować to zrobić jeszcze raz wymieniając cały odcinek kabla poprzez zaciągnięcie nowego, starym (mam na myśli mocne przymocowanie nowego kabla do uszkodzonego i próba zaciągania z wyczuciem, ja zaczął bym od krótszego odcinka). niesie to ze sobą ryzyko, że utknie gdzieś na kolanku(zależy jakie zagięcia robiłeś), ale albo kasa w kieszeni i mały dreszcz emocji albo wydatek. Decyzja należy do Ciebie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

@marko25Rurka była kładziona po kawałku i przeciągany kabel po trochu, no tych emocji z dreszczykiem bym chciał uniknąć bo przedsionek i korytarze już pomalowane i W razie w gdyby się np zerwał albo zablokował to musiałbym od nowa robić bruzdę i łatać i malować. Probowałem od strony puszki pociągnąć za kabel dośc mocno i ani drgnie niestety tak żeby wykorzystać go jako prowadnice na wciągnięcie nowego kabla.

 

Rozmawiałem na czat z doradcą i tu ryzyk fizyk, doradca powiedział że technik albo policzy za asyste instalatorską 129 zł albo zrobi to za darmo przy okazji i nie wykaże tego nigdzie to szansa 50 na 50 to w sumie też dreszczyk emocji by był 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

uszkodzony kabel światłowodowy

@matt_cobosca  zamów usluge. przyjdzie monter instalowac usluge i naprawi. nie zaplacisz nic.

 

jezeli dobrze pamietam to zlecenie idzie do istniejacej uslugi i wtedy mozna domawiac asysty a tak to do czego ma przyjsc monter??


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

uszkodzony kabel światłowodowy

@marko25tłumaczono mi że instalator instaluje wszystko do gniazdka gdzie jest wyprowadzony światłowód a instalacja samodzielnie wykonana już nie leży w zakresie ich wsparcia i to dlatego może być płatne, zależy od tego jak instalator zadecyduje. A nóż się uda dogadać i się obejdzie bez płacenia.