Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

prędkość neostrady

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

prędkość neostrady

Pytanie takie. Mieszkam 3 km od centrali która znajduje się w miejscowości Dmosin. Zawsze była prędkość ADSL Max. Od 2 tygodni zaczęło mi zrywać linię i prędkości połączenia ADSL spadały. Po interwencji została mi chyba obniżona prędkość o połowę. Fakt jest ok nie zrywa ale przy większej liczbie urządzeń jest to zdecydowanie za wolno. Zauważyłem że Dmosin ma teraz 80 na VDSL czy to też może być przyczyna przycięcia mi transfery bo łącza od centrali nie wyrabiają ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

prędkość neostrady

@pwalak jest duży zapas na marginesie ponad 20 db. Jak jest linia stabilna, to się prędkość sama powinna podnieść. Nic nie robić, a powinno samo wzrosnąć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

prędkość neostrady

@pwalak  witaj jak najbardziej może być centrala  przeciążona   może być linia mnie stabilna lub osłabiona wiesza ilością połączonych osób  jest wiele przyczyn technicznych  a skoro ci obniżyli  transfer podejrzewam że to wina przeciążę Lini po prostu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

prędkość neostrady

@Citi2017 to mam się liczyć z tym że tak już ostanie ?? Emotikon: Smutny


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

prędkość neostrady

@pwalak  a jaka masz umowę i jaka masz obecnie prędkość internetu ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

prędkość neostrady

umowa jest do 10 Mb/s tak że najwolniejszy obecnie w Orange a obecna prędkość synchronizacji  

  • prędkość i margines szumu
  • 2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    733 Kb/s
  • 2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    6143 Kb/s
  • 2.7
    margines szumu w dół
    20.4 dB

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

prędkość neostrady

@pwalak na tych parametrach nie wyciągniesz więcej jak obecnie. Musieli pewnie coś pozmieniać na centrali. Zresztą odległość 3 km to już sporo. Linia pewnie też już swoje wysłużyła. Orange raczej nie będzie inwestował w rozbudowę miedzi i podejrzewam, że również w wymianę linii, skoro osiągasz prędkości w przedziale 1 - 10 Mbit/s.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

prędkość neostrady

@ketrasaArtur to przechodzić na TOYE która buduje w okolicy sieć światłowodów ? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

prędkość neostrady

@pwalak  zrób tak zadzwoń do techników  lub napisz na czacie wyjaśni sprawę niech posprawdzają co i jak .
jak to nie pomoże wtedy możesz reklamację złożyć . 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

prędkość neostrady

6143 Kb/s spokojnie spełnia warunki umowy, to co tu reklamacja pomoże?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

prędkość neostrady

@pwalak jest duży zapas na marginesie ponad 20 db. Jak jest linia stabilna, to się prędkość sama powinna podnieść. Nic nie robić, a powinno samo wzrosnąć.