Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 25
  • 1

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

witam, chce zalozyc swiatlowod w domu jednorodzinnym i tu pytanie do monterow, nie mam podbitki dachowej ale bedzie robiona ( chce zrobic przed swiatlowodem, elewacja tylko zagruntowana ( brak tynku) chce zeby monterzy zakotwili sie pod podbitka i puscili po scianie w dol swiatlowod ( rozciac elewacje wpuscic wglab zebym mogl pozniej zakryc swiatlowod klejem do styropianu) nie chce widocznych peszli na elewacji tylko wszystko w styropianie. czy jest to do zrobienia czy tylko montuja w swoich korytkach po elewacji?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

@patyczak94  rurki niektóre mają w środku fabrycznie umieszczony drut jako pilota. Może być Arot, tylko pędzle mają mniejszą średnicę, więc mniej styropianu wydłubiesz...

Przyczepia w najwyższym możliwym i dostępnym miejscu w porozumieniu z Tobą. Zobacz gdzie stoi słup, jak przeprowadzić podwieszkę i do czego przymocować, aby było max 50m podwieszki i z niczym nie kolidowała 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

@patyczak94  ja bym to zrobił inaczej. Sam bym zatopił rurkę pod tynkiem. Jeden koniec wypuścił pod podbitka, tam gdzie będzie podwieszane, a drugi wprowadził już do domu ( lub jeśli nie chcesz, to możesz zakończyć w małej puszce podytnkowej na dole elewacji) Pamiętaj o pilocie w rurce i przynajmniej przekroju 19mm

Zrób sam, a nie będzie kłopotu, bo technicy mogą nie chcieć aż tak kombinować. W rurce bezpieczniej, bo w razie uszkodzenia wymieniasz na nowy kabel bez problemu wciągając w rurkę zamiast starego 

Technicy bardzo chętnie wykorzystają taka przygotowaną trasę kabla oszczędzając czas na układanie kabla po zewnątrz 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 25
  • 1

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego


@agat13napisał(-a)

@patyczak94  ja bym to zrobił inaczej. Sam bym zatopił rurkę pod tynkiem. Jeden koniec wypuścił pod podbitka, tam gdzie będzie podwieszane, a drugi wprowadził już do domu ( lub jeśli nie chcesz, to możesz zakończyć w małej puszce podytnkowej na dole elewacji) Pamiętaj o pilocie w rurce i przynajmniej przekroju 19mm

Zrób sam, a nie będzie kłopotu, bo technicy mogą nie chcieć aż tak kombinować. W rurce bezpieczniej, bo w razie uszkodzenia wymieniasz na nowy kabel bez problemu wciągając w rurkę zamiast starego 

Technicy bardzo chętnie wykorzystają taka przygotowaną trasę kabla oszczędzając czas na układanie kabla po zewnątrz 



@agat13napisał(-a)

@patyczak94  ja bym to zrobił inaczej. Sam bym zatopił rurkę pod tynkiem. Jeden koniec wypuścił pod podbitka, tam gdzie będzie podwieszane, a drugi wprowadził już do domu ( lub jeśli nie chcesz, to możesz zakończyć w małej puszce podytnkowej na dole elewacji) Pamiętaj o pilocie w rurce i przynajmniej przekroju 19mm

Zrób sam, a nie będzie kłopotu, bo technicy mogą nie chcieć aż tak kombinować. W rurce bezpieczniej, bo w razie uszkodzenia wymieniasz na nowy kabel bez problemu wciągając w rurkę zamiast starego 

Technicy bardzo chętnie wykorzystają taka przygotowaną trasę kabla oszczędzając czas na układanie kabla po zewnątrz 


jakim pilocie w rurce, czyli utopic pod elewacja arot 19mm i tyle? tylko nie wiem gdzie puszcza swiatlowod, w najwyzszym punkcie? w jaskolce?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

@patyczak94  rurki niektóre mają w środku fabrycznie umieszczony drut jako pilota. Może być Arot, tylko pędzle mają mniejszą średnicę, więc mniej styropianu wydłubiesz...

Przyczepia w najwyższym możliwym i dostępnym miejscu w porozumieniu z Tobą. Zobacz gdzie stoi słup, jak przeprowadzić podwieszkę i do czego przymocować, aby było max 50m podwieszki i z niczym nie kolidowała 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 25
  • 1

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

bedzie to przednia jaskolka na szczycie? jakos trzeba dziure zrobic w podbitce zeby pozniej ja zalozyc? ( podbitki jeszcze nie ma)

1000022089.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

@patyczak94  według mnie, można. Pamiętaj, że im wyżej, tym bezpieczniej. 

Estetykę też warto wziąć pod uwagę i dostęp , gdyby coś się działo. 

Jak możesz wybrać i dać instalatorom. 

Podwieszą do niego i zejdą do końca rurki w elewacji 

Zastanów się gdzie wejdziesz do budynku, aby jak najłatwiej i najszybciej doprowadzić gniazdo optyczne do centrum domu, jeśli nie masz ułożonej sieci LAN, lub do punktu zejścia kabli, jeśli ja masz....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 25
  • 1

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

mam wszystko przy wejsciu , na scianie obok drzwi wejsciowych cala siec lan rozprowadzona do tego punktu , jedyne co to mam problem wlasnie jak zrobic przejscie nad podbitke, bo ze slupa nad nią trzeba jakos wejsc, no chyba ze pod podbitka i tyle, bo tak to trzeba te blache ciac/ dziurawic


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

nowe przylacze swiatlowodu do domu jednorodzinnego

@patyczak94  trudno doradzić że zdjęcia, ale ja bym blachy nie dziurawił....może do ściany kółkiem z długą śrubą da radę?

Skoro nie ma elewacji skończonej, to nad same drzwi można przejść w styropianie. . Zawsze mozna coś wykombinować