Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

Witam wszystkich.

Neostrada w opcji 10 Mb/s i wszystko działało idealnie, zero problemów, maksymalna prędkość łącza. Działało tak co najmniej dwa lata. Od kilkunastu miesięcy idzie zwariować. Są dni, że internet chodzi cały czas bez problemu, ale ostatnio niemal codziennie nie da się pracować. Non stop rozłącza się modem, resetuje i ponownie synchronizuje połączenie.

Co zauważyłem:

- administratorzy neostrady ewidentnie coś kombinowali w ostatnim czasie, bo po zalogowaniu się do routera non stop zmieniał się parametr "Przepustowość ruchu wchodzącego:". Najpierw dali ok. 8000 kbps, potem ponad 6000 kbps, następnie było ok. 2500 kbps a potem... 1920 kbps. Jeszcze żeby to było stabilne, ale nie - non stop modem się resetuje.

 

- przy przedłużaniu kilka tygodni temu umowy (nie mam niestety możliwości wyboru innej firmy) znowu wszystko zaczęło działac perfekcyjnie. Znów praktycznie maksymalna prędkośc łącza, wszystko śmigało. Oczywiście do czasu. Minęło 1,5 miesiaca i spece z Orange znów zaczęli kombinować. Zmniejszali sukcesywnie prędkość łącza, obecnie jest niecałe 2500 kbps i tradycyjnie zdarzają się restarty. 

Doskonale wiem, że restarty wynikają z przeciążeń, im więcej ludzi korzysta, tym większy problem na centralce. To się zresztą potwierdza, bo problemy niemal zawsze w weekendy i wieczorami. Ale CO MNIE TO OBCHODZI? Jak nie mają odpowiedniej infrastruktury, to jakim prawem przyłaczają do danej centralki tyle osób. Nie jest to na pewno wina sprzętu po mojej stronie, okablowanie jest sprawdzone, router też (Linksys WAG120N, sprawadzałem na dwóch innych i to samo). Mam też dowody na to, że celowo zaniżają mi prędkość, bo przecież widzę w ustawieniach routera, że sukcesywnie zmniejszali do obecnego dokładnie 2496 kbps. Zmiany modulacji, ustawienia fabryczne urządzenia itd. - wszystko też sprawdzone, nic nie działa. Jest to ewidentna wina Orange. 

 

Dodzwonić sie do nich oznacza słuchanie muzyki godzinami, w salonie nic nie da się załatwić. Czeski film, co to jest za firma? 

10 ODPOW. 10

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

za spadek synchronizacji nie odpowiada przęciążenie centrali a raczej uszkodzenia linii, sprżetu. Czy zgłaszałeś to do obsługi? Ktoś sprawdzał linie?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

Jakim cudem linia mogłaby być uszkodzona, skoro coś działa poprawnie przez dłuższy czas, następnie ewidentnie zaczyna się psuć, spada sukcesywnie prędkość połączenia (a raczej jest zmniejszana przez speców z Orange) na coraz to niższe w odstępie tygodni. Po podpisaniu nowej umowy nagle następuje cudowne "uzdrowienie", wszystko ponownie świetnie działa z normalną prędkością, po czym po dwóch meisiacach zabawa zaczyna się od nowa. 

 

Im więcej osób siedzi na necie, przez co w kablu magistralowym rosną zakłócenia wzajemne linii, to powoduje to spadek parametru SNR margin do poziomu, który powoduje, że urządzenia się "nie słyszą" i następuje zerwanie połączenia. Więc prosze mi też bajek nie pisać, że zbyt duża liczba abonentów na centralce nie ma znaczenia. 

 

PS. Sprzęt jak pisałem sprawdzony i linia też jest w porządku. 

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

@andy_stawowskyPokaż parametry DSL ? 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

Niestety nie mam takiej możliwości. Router Linksysa, który posiadam, mimo najnowszej wersji BIOS-u, nie posiada takiej opcji. 

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

@andy_stawowskyBios jest w laptopach i komputerach stacjonarnych a w routerch masz firmware.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

To nie wiem jakiej pomocy tu szukasz. Widać, że problem dotyczy Twojej indywidualnej usługi. Jeśli nie chcesz dzwonić na infolinię, zaloguj się na mój Orange - tam możesz wykonać diagnostykę łącza i/lub zgłosić uszkodzenie. Innej opcji na poprawienie ustawień Twojej usługi nie ma.
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

W tym routerze powinien być firmware

Annex A - Version:  1.00.20 (ETSI) Latest Date:  10/17/2014

Parametrów linii nie pokazuje (leciwy sprzęcik) Stan linii i połączeń na niej jest kluczowy do działania usługi.

Z opisu można wywnioskować, że po jakimś tam czasie spada synchronizacja tylko dlaczego? Trzeba byłoby podłączyć router w którym widać parametry linii nawet tego Tp-linka co daje Orange.

Od obcinania prędkości na linii jest DLM monitoruje stan linii i robi korekty.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Zrywanie połączenia, spadek prędkości łącza

Napisałem zgodnie z sugestią przez orange.pl i dziś cudowne uzdrowienie, łącze ponownie jest z prędkością nominalną, czyli 10 Mbit/s. To nie jest z pewnością kwestia linii telefonicznej, bo ona obsługuje tę prędkość bez problemu (działało poprawnie latami). Firmaware jak pisałem mam najnowszy wgrany. 

 

Jeżeli chodzi o inne routery, to testowałem na dwóch, przez okres ok. tygodnia każdy. Tak samo przepustowość ruchu była dokładnie 2496 kbps jak na moim Linksysie. Nie mam ich teraz jak pożyczyć. Przed zakupem nowego routera to mnie właśnie powstrzymywało i powstrzymuje. Po interwencji jakoś nagle znów jest 10 Mbit/s. Moim zdaniem w Orange celowo obniżają prędkości. Sprawdzę jeszcze czym jest ów DLM. 

 

Dziękuję bardzo wszystkim za już okazaną pomoc.

 

EDIT: Ok, doczytałem o tym DLM, czyli to automat zmniejsza parametry. W takim razie prosiłbym o sugestię, jaki router pod neostradę nowy najlepiej kupić. Opcja do 10 Mbit/s, tyle mogę maksymalnie na moim łączu. Jaki chipset routera najlepszy pod neo.