Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączenia internetowego


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego

Mam problem z Neostradą do 20 mb/s. Bardzo często zrywa synchronizację i połączenie z internetem. Skoro czasami internet działa zgaduję, że router jest skonfigurowany poprawnie. Na routerze dioda od synchronizacji mruga i po chwili przestaje w ogóle świecić, a dioda od internetu w ogóle nie świeci. Na komputerze, gdy próbuje rozwiązać problem wyskakuje problem z serwerami DNS. Dzwoniłam już 2 razy na infolinie Orange, pierwszy raz około rok temu, przyjechał technik, akurat gdy internet działał i zbytnio nic nie zrobił. Drugi raz około miesiąc temu, bot z którym rozmawiałam przez telefon ustalił, że jest usterka, dostałam SMS'a, że usterka została naprawiona, a internet nadal rozłączało. Oczywiście próbowałam już od nowa konfigurować router, przywracać go do ustawień fabrycznych, podłączać inny router, odłączać router na jakiś czas i podłączać na nowo, resetować router. W momencie rozłączenia połączenia SNR margin pokazuje 0 lub nawet liczby na minusie. 

20 ODPOW. 20

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Zrywanie połączenia internetowego

@Monika2502  dzień dobry możesz zgłosić jeszcze raz do Orange technika np na czacie  ze nadal się urywa internet może wtedy wymienią ci modem na nowy lub sprawdzą połączenie  z magistralą może być to wina magistrali bo odległość jest daleka tyle co możemy poradzić bo to sprawa tak naprawdę dla pracowników Orange.
 

 

 

 

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia internetowego

@Monika2502  masz usterkę na linii, skoro SNR spada do 0, poprawnie jest jak SNR ~ 6db jest.

Jest aplikacja Mój FunBox na telefon > testy internetu w niej zrób, jak jest usterka to wyjdzie, zgłosić to musisz.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Zrywanie połączenia internetowego

@Anonim też tak myślę ale to sprawa dla Orange my tego nie naprawimy 🙂 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego

@Anonim Rok temu kupiłam nowy router, zamieniając ten od Orange mając nadzieję, że to wina routera. Czy ta aplikacja zadziała na routerze TP-Link'a?

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia internetowego

@Monika2502  tak na koniec, router ma statystyki, rób zrzuty, można to wrzucić na czat, będzie podkład że linia uszkodzona, to nic nie znaczy że czasem jakoś działa, ma działać prawidłowo cały czas.

Niestety ta aplikacja działa tylko z FunBox 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego

@Anonim Mam parę zrzutów ekranu w momentach, gdy widać, że SNR Margin jest na minusie z godziną i datą kiedy to się działo. Niestety w tym momencie nie mam internetu i więcej zrzutów nie porobię. Gdy próbuje kontaktować się przez czat z doradcą rozmawiam z botem więc nic innego niż tego co chcę bot nie mogę wysłać.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia internetowego

Zrzuty możesz posłać w dowolnym terminie, zbieraj je systematycznie, bo można o upust na abonament poprosić, jak to częste i dłuższe przerwy są.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego

@Anonim Gdzie i jak te zrzuty wysłać, bo gdy piszę z botem nic nie mogę wysłać.

Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie połączenia internetowego

Po zalogowaniu do Mój Orange powinna być opcja rozmowy z konsultantem (czat), nie to wyklikaj tak by bot przełączył na konsultanta, przy rozmowie na panelu jest sekcja załącznik.