Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@marder , @agat13  nie byłem jeszcze u szwagra więc nie widziałem tego "twora", mimowolnie zacytowałem jego słowa (może technicy coś mówili o spawaniu, a on coś podsłuchał i tak przekazał) lecz zarzekał się że obydwa gniazda są czynne/użytkowe (mówił że podłączał router do jednego, odłączył i podłączył do drugiego i działał). Koledzy wybaczcie ale ani ja, ani szwagier nie jesteśmy sieciowcami więc nie wszystkie zagadnienia techniczne musimy znać jak Wy (jak w przyszłości pojadę w odwiedziny i obejrzę instalację to wrócę do wątku z info jak to wygląda).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13195
  • 54175
  • 637

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@slav72Nie ukrywam, że na to liczę. Jakoś nie wyobrażam sobie spawarki równoległych kabli, gdzie przy spawaniu 1:1 ferula musi idealnie być zespawana z drugą... Albo splitter (w co wątpię), albo dwa włókna włączone w OPP (w co jeszcze bardziej wątpię)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2563
  • 9178
  • 46

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@slav72 to zobacz i zrób zdjęcia. Dwa włókna z jednym nie da się fizycznie zespawać żeby to działało. Po to stosuje się splittery ale w OPP lub MSN-kach a nie w gniazdkach abonenckich bo to już wogóle partyzantka jest.  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@agat13 , @marder  tak jak pisałem, nie widziałem tego jeszcze, ale jak pojadę w odwiedziny (nie mieszkamy w tym samym mieście) to na pewno zrobię fotki jak to wygląda i wrócę tu do tematu z informacjami (sam jestem ciekaw tej instalacji).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa


@agat13napisał(-a)

@devnem86 czasem, aby to zrobić trzeba wymienić większość instalacji. Technicy doradzą, ale warto się zastanowić nad zakupem dłuższego patchcordu pomiędzy gniazdem, a modemem. Czasem tak jest prościej

Na serwisach sporo jest ofert różnej długości kabli że złączami SC/APC


A czy przy zakupie patchcordu muszę mieć też adapter czy nie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13195
  • 54175
  • 637

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@devnem86  nie. Jedną wtyczkę wkładasz do gniazda, a tą z drugiego końca do modemu, czy ONT-a ( zależy czy zamówisz dodatkowy konwerter) 

Patchcord będzie tak jak ten z kompletu, tyle, że dłuższy 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2563
  • 9178
  • 46

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@devnem86 nie, tylko musisz kupić patchcord z odpowiednimi wtyczkami. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2096
  • 7697
  • 31

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

Najlepiej na Allegro spytać sprzedawcę, czy pasuje do funboksa. Będą wiedzieć.

... a i w opisach przedmiotów często to jest napisane, a nawet przedmiot  jest wprost opisany jako przedłużka.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2563
  • 9178
  • 46

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa

@devnem86 o ile mnie pamięć nie myli to potrzebujesz patchcord 2xSC/APC (dwie zielone wytczki)

https://allegro.pl/oferta/patchcord-swiatlowodowy-kabel-sc-apc-sc-apc-sx-10m-11310522032?bi_s=ads&bi...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Zmiana lokalizacji routera / nowa umowa


@slav72napisał(-a)

@agat13 , @marder  tak jak pisałem, nie widziałem tego jeszcze, ale jak pojadę w odwiedziny (nie mieszkamy w tym samym mieście) to na pewno zrobię fotki jak to wygląda i wrócę tu do tematu z informacjami (sam jestem ciekaw tej instalacji).


Koledzy jak obiecałem wracam z krótką informacją na temat, nie będę się rozpisywał z powodu braków czasowych ale szwagier niczego nie zrozumiał i przekazał telefonicznie błędne info, mianowicie to co u niego zrobiono to zwykła przedłużka, wtyczka od drugiego gniazda siedzi w pierwszym wtedy korzysta z drugiego, wyjmie wtyczkę może korzystać z pierwszego (tylko naprzemiennie, a nie z obu naraz jak to przedstawiał) i to byłoby na tyle... zdjęć nie robiłem, bo i po co.