Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

Witam,

 

Czy jest opcja zmiany serwerów DNS w moim routerze livebox? Niestety ta opcja jest u mnie niedostępna.

Posiadam raspberry pi na którym mam postawiony swój serwer DNS, który jest mi niezbędny do pracy z domu. Ta opcja bardzo ułatwiła by mi życie, ponieważ przez moje wifi przewija się dużo urządzeń, a zmiana serwerów DNS na każdym z nich zajmuje dużo czasu, a niekiedy taka zmiana jest niemożliwa(smartfony, urządzenia mobilne).

 

 

 

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

@olma0927 Nie ma takiej opcji na urządzeniach Orange, jedynie na każdym z Twoich urządzeń ręcznie musisz ustawić.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

Czy takie zagranie ze strony orange jest zgodne z umową świadczenia usług?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

Udało mi się opracować rozwiązanie tego problemu, aczkolwiek pytanie pozostaje, czy Orange ma prawo do umyślnego ograniczania możliwości routera oraz narzucania klientom swoich serwerów DNS, które logują to co robimy w internecie?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

@olma0927 oczywiście, że tak. To urządzenie jest własnością Orange i może je ustawiać oraz udostępniać określone funkcje jak chce. Niektóre kablówki w ogóle nie pozwalają na jakąkolwiek zmianę w urządzeniu poza nazwą i hasłem Wi-Fi przez "strefę klienta" na stronie operatora. W przypadku DSL nie musisz z urządzenia Orange korzystać. Kup własny router, ustaw serwery DNS jakie chcesz. 

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana adresu serwerów DNS livebox 2.0

Przynajmniej nikt nie wstawi np. niebezpiecznego dns-a.