Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zewnętrzny ONT

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Zewnętrzny ONT

Do czego potrzebny jest zewnętrzny ONT ,skoro w Fanboxie 3.0 jest wejście na światłowód?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zewnętrzny ONT

@Anonim zewnętrzny ONT umożliwia podłączenie dowolnego routera niezależnie od FunBox-a. Jak masz i działam to zostaw sobie i nic nie mieszaj. W najmniej spodziewanym momencie może się przydać. Sporo osób walczy o zewnętrzny ONT, gdzie Orange nie za specjalnie przychyla się do takich próśb.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zewnętrzny ONT

@Anonim zewnętrzny ONT umożliwia podłączenie dowolnego routera niezależnie od FunBox-a. Jak masz i działam to zostaw sobie i nic nie mieszaj. W najmniej spodziewanym momencie może się przydać. Sporo osób walczy o zewnętrzny ONT, gdzie Orange nie za specjalnie przychyla się do takich próśb.

Anonim

Nie dotyczy

Zewnętrzny ONT

tzn. zdaje mi się , że światłowód położyła inna firma a orange  tak jak by  dzierżawi i pewnie dlatego dali mi też i ONT


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zewnętrzny ONT

@Anonim może tak być. Na Twoim miejscu nic bym nie zmieniał, jak net Tobie działa prawidłowo. Zawsze zostaje opcja niezależnego korzystania z Internetu na innym routerze, jak nie biedzisz chciał podłączać FunBox-a. Masz w tedy więcej możliwości Emotikon: Mrugający


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Zewnętrzny ONT

Wiadomo czy technik przed wizytą kontaktuje się z klientem telefonicznie?  Chciałbym żeby dostarczył zewnętrzne ONT?

Dzisiaj tylko dzwonił konsultant z Orange i potwierdzalem adres instalacji światłowodu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zewnętrzny ONT

@Filip_PL zależy, ale nie wiem od czego. Raz się skontaktuje i potwierdzi, raz nie. Przy zamawianiu usługi pewnie masz podane, w jakich godzinach i którego dnia ma się stawić technik z instalacją.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Zewnętrzny ONT

Mam podany termin montażu, ale chciałem żeby miał ze sobą ONT dlatego pytam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zewnętrzny ONT

@Filip_PL jeżeli w zamówieniu montażu usługi zaznaczyłeś osobny ONT, to technik powinien tak zrobić. Jeżeli nie, to dogadaj się z nim jak już przyjedzie, czy będziesz miał osobny ONT. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Zewnętrzny ONT

Też mam zewnętrzny ONT domyślam się że taka sytuacja ma miejsce wtedy kiedy usługa orange jest świadczona na światłowodzie innej firny....... u mnie instalacje światłowodową robił lokalny ISP technik z orange przyszedł i przyniósł tylko funboxsa.....swoją drogą szybko skonfigurował sprawdził czy działa  i uciekł.... ja sobie poradziłem ale moim zdaniem technik powinien chociaż ustawić hasło takie jakie chce użytkownik i rozdzielić pasma 2,4 i 5GHZ........ nie każdy musi się znać na wszystkim.... sam dzięki "genialnie działającej" usłudze od orange przez miesiąc dowiedziałem się więcej o konfiguracji i działaniu sieci  niż przez całe swoje życie......      


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Zewnętrzny ONT

Zewnętrzny ONT jest instalowany wówczas gdy Orange ma podpisaną umowę BSA z innym operatorem. Najczęściej wygląda to tak że ów Operator montuje swój ONT a druga firma (w Polsce jest to Axians) podłącza resztę usług. Poza tym funbox 3.0 ma 2tryby pracy - przy konfiguracji wybierasz czy ma korzystać z wbudowanego czy zewnętrznego ONT.