Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zanikający upload


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zanikający upload

Witam

Mam internet stacjonarny w Orange. Od pewnego czasu mam problem z ,,zanikającym" uploadem. Dokładniej mówiąc w trakcie grania lub rozmowy na serwerze głosowym słyszę drugą osobę, widzę co się dzieje wokół mnie w trakcie gry(online), lecz samemu nie mogę nic zrobić, inni mnie nie słyszą. Trwa to od 10 sekund do minuty. Wnioskuję, że jest to problem z wysyłaniem, lecz nie wiem co to powoduje. Niestety w moim rejonie mieszkalnym najszybszy możliwy transfer wynosi 20/4, a ja sam jestem podłączony do routera transmiterem sieciowym. Czy problem leży po stronie dostawcy, czy może po stronie trasmitera/obciążenia sieci, czy jeszcze czegoś innego?

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zanikający upload

@iqaz Jaką masz opcję ? VDSL ? Jaki masz router ? Jeżeli masz internet po łączu miedzianym zerknij w statystyki DSL logując się na adres 192.168.1.1


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zanikający upload

Tak, mam VDSL. Router mam od około roku zyxel vmg8924-AC. Internet mam na kablu telefonicznym, czyli to samo co miedź chyba. Gdzie na stronie routera znajdę jakieś statystyki? IP lokalne mam 10.0.0.1.

Jeśli chodzi o bramę domyślną 10.0.0.1 to ją stale pinguje i w trakcie tego zaniknięcia uploadu wartości nie zmieniają się zbytnio. Czasem ping do bramy skoczy do 50ms.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zanikający upload

@iqaz W przypadku usługi biznesowej rzeczywiście będzie to 10.0.0.1, pozaznaczałeś za dużo tagów 😉

Spróbuj się zalogować do tego routera, hasło to bpack, login to chyba user.

Zobacz czy tam są statystyki DSL, nigdy nie bawiłem się tym urządzeniem.

 

Co do twojego problemu najpierw pominąłbym ten transmiter sieciowy i sprawdził czy problem dalej występuje. W sumie zawsze możesz zadzwonić na infolinię z prośbą o sprawdzenie linii leżeli nie dokopiesz się do statystyk.

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zanikający upload

Nie widzę ,,statystyk DSL". W statusie ruchu mam niby 0 utraconych pakietów, a w logach czasem tylko występują warny typu: ,,last message repeated 2 times in 8 seconds". Jesli chodzi o pominięcie transmiterów sieciowych to niestety nie mam takiej możliwości, ponieważ wifi bardzo traci zasięg przez moje ściany(pręty zbrojeniowe). Mimo to, spróbuję jednego dnia korzystać z internetu na komputerach przy routerze i zobaczę czy również będą występować takie zjawiska.