Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Cześć!
Czy możliwe jest zamówienie neostrady, gdy mam jeszcze dwa miesiące umowy z obecnym operatorem na internet na linii Orange? Chcę wskazać dzień X, w którym przestanę być klientem obecnego dostawcy - pokrywając karę umowną i dodatkowe opłaty jakie sobie on naliczy.

Za każdym razem gdy Orange dzwoni do mnie z ofertą - pytam o to i każdy konsultant ma inną odpowiedź. Albo się nie da w ogóle, albo się da, ale stracę numer stacjonarny, albo się da, ale będzie przerwa w działaniu usług, albo ... niech pan poczeka ja zapytam kierownika...

Na pewno jest taka możliwość w przypadku usług mobilnych - przenosiłem numer komórkowy do Orange i we wniosku były trzy opcje - z końcem umowy, z końcem okresu wypowiedzenia i we wskazany dzień.

Czy ktoś z Orange jest w stanie doprecyzować, czy istnieje taka możliwość?

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Jeśli masz obecnie usługę typu WLR lub BSA na łączach Orange (byłej TP), to jest to możliwe.
Do umowy dostajesz odpowiednie papierki na to, że to Orange rozwiązuje umowę w Twoim imieniu.
W tym wypadku przerwy na telefon nie ma wcale, na internet do 24h (o ile nie jest wymagana zmiana gniazdka/technologii - np. gdy masz obecnie ADSL, a w Orange chcesz mieć VDSL i technik musi Ci podpięć spliter VDSL). Tu zamówienie możesz złożyć na infolinii lub w salonie.

Jeśli masz NP, LLU czy inne opcje na własnych zasobach innego niż Orange operatora, to zlecenie możesz dokonać w salonie lub z przedstawicielem handlowym.
Przerwy na telefon nie ma wcale (jeśli masz gniazdko). Internet jest uruchamiany jako nowa usługa na innym łączu, więc nie ma wcale problemu.

Tryby rozwiązania umowy są takie same jak dla komórek:
- na koniec lojalki
- z okresem wypowiedzenia (jeśli masz lojalkę zapłacisz karę)
- bez zachowania okresu wypowiedzenia (w tym trybie i tak płacisz abonament za okres wypowiedzenia +ew. karę za zerwanie lojalki).
Tu nie ma trybu na wskazany dzień, bo obieg dokumentacji między operatorami trwa nieco dłużej.

Realny termin by się zgrało bez przerwy to około miesiąc wcześniej (trzeba więcej czasu niż na komórki).

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Piotrekk85 napisał(-a):
Jeśli masz obecnie usługę typu WLR lub BSA na łączach Orange (byłej TP), to jest to możliwe.
Do umowy dostajesz odpowiednie papierki na to, że to Orange rozwiązuje umowę w Twoim imieniu.

Zgadza się, po złożeniu zamówienia na neostradę kurier przywozi odpowiedni papierek do podpisania, u siebie sam rozwiązałem umowę z poprzednim operatorem (BSA) gdyż tak mnie infolinia orange poinformowała. Składałem zamówienie przez internet 2 miesiące przed końcem umowy z bieżącym dostawcą internetu.

Swoje perypetie ze zmianą operatora opisałem tydzień temu tu na forum, generalnie można to załatwić bez przerwy w dostępie do internetu (orange robi nową linię), natomiast u mnie telefon (w sieci orange) odłączono, trzeba wtedy reklamować, po 2 dniach bez sygnału zaczął działać... i trzeba czytać co się podpisuje, przy pierwszej instalacji miałem w umowie na internet dodaną opłatę za utrzymanie łącza 😕 ja nie podpisałem i złożyłem reklamację na niewłaściwe wykonanie usługi, ale z tego co słyszałem tą opłatę da się anulować po pierwszej fakturze na internet+analogowy telefon poprzez infolinię.

Natomiast jeżeli telefon masz u innego operatora, to nie mam pojęcia jak to jest.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?


inomushis napisał(-a):

Cześć!
Czy możliwe jest zamówienie neostrady, gdy mam jeszcze dwa miesiące umowy z obecnym operatorem na internet na linii Orange? Chcę wskazać dzień X, w którym przestanę być klientem obecnego dostawcy - pokrywając karę umowną i dodatkowe opłaty jakie sobie on naliczy.


Na minimum 1 okres rozliczeniowy przed zakończeniem umowy składasz zamówienie u nowego dostawcy z upoważnieniem do załatwienia przeniesienia usługi do nowego operatora.

Formalności firmy załatwiają między sobą.

Spotkałem się z tym że ludzie załatwiają formalności u obydwu operatorów i to jest błąd.

Powstają komplikacje, sprawa się ślimaczy, przedłuża w nieskończoność.

Powtarzam: Wszystko załatwiamy u nowego operatora! U starego nic!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Ja widząc nowe komentarze widzę, że naściemniałem trochę.

W przypadku LLU chyba nie ma opcji na przeniesienie telefonu bez przerwy.
A internet jest przenoszony zwykle z 1 dniową przerwą.

Tryb przenoszenia zależy od rodzaju usługi u poprzedniego operatora. Niestety nie ma tak prosto ze stacjonarnymi jak z komórkami 😕

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

 @Jozefg, tyle to wszscy wiemy. Chodzi o zerwanie umowy z Netią i instalację neostrady przed końcem lojalki w Netii.

 

Udało mi się wyjaśnić sprawę z przedstawicielem Orange:
- We własnym zakresie wypowiadamy umowę z obecnym operatorem ze skutkiem na dzień X.
- Na dwa tygodnie przed dniem X zamawiamy funpacka. Orange podłączy intnernet bez przerwy w świadczeniu usług w dniu X, a telefon w ciągu kilku dni, kiedy to Netia odda numer pierwotnemu operatorowi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Tak też można, o ile u Ciebie są możliwości techniczne na drugie łącze.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Ale fizycznie jest to jedna i ta sama para miedziana. No chyba że przedstawiciel coś namieszał, ale wydawał się wiedzieć o czym mówi, w przeciwieństwie do konsultantów z infolinii.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Zamówienie neostrady wraz z ZERWANIEM umowy z obecnym operatorem - możliwe?

Jeśli obecna (stara) usługa jest na łączu Orange (w dostępnie BSA lub LLU), to nie będzie uruchomiona inna usługa, póki stary operator nie zwolni łącza.
Nie wiem pod kątem technicznym czy na jednej parze miedzianej mogą być dwie usługi.