Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

Witam wszystkich

Chciałbym zapytać można w jakiś sposób zerwać umowę nie ponosząc kosztów.

Pytanie to nasuwa mi się gdyż z obecnego internetu nie da się korzystać. Wraz z siostrą jesteśmy studentami i obecna sytuacja zmusza nas do udziału w " e-lekcjach", niestety nie jest to możliwe gdyż obecny internet nie pozwala nawet  na załadowanie prezentacji !! (a gdy chcę pobrać, pliki z prezentacją 2-3 mb potrafią pobierać się nawet do 15 minut). Posiadam neostradę do 10 mb, i mieszkam na obszarach wiejskich. Konsultant powiedział mi, że "jestem daleko od centrali". Inni operatorzy mają poprowadzone u nas światłowody, a ja muszę zmagać się z internetem rodem ze średniowiecza, który w dużym stopniu utrudnia mi życie. 

Pozdrawiam. 

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

@Nervv wszystko zalezy od tego jaka masz gwarantowana minimalna predkosc w umowie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

Prędkość w umowie jest od 1 do 10 mb. Nie wydaje mi się żeby nawet był ten 1 mb, gdyż wcześniej miałem (z 10 lat temu) od innego operatora internet (1 MB)  i chodziło to dużo lepiej ( porównuje na zasadzie pingów, płynności w grach).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

@Nervv przykro mi to pisać, ale jak internet działa wolno, to niestety bez ponoszenia kary umownej będzie trudno rozwiązać umowę. Musiała by być sytuacja całkowitego braku dostępu do usługi z przyczyn operatora.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

@Nervv jak masz w umowie od 1 MB to ciezko bedzie zerwac umowe z winy Orange. Po pierwsze zglos reklamacje na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt

Zawsze mozesz sobie obliczyc wielkosc ewentualnej kary za zerwanie umowy. W Nowym Moj Orange na zakładce "umowy i urządzenia", wybierz "pokaż umowę" u dołu ekranu z danymi jest link "Oblicz kwotę za zerwanie umowy" - pojawi się wyskakujące okienko z informacją  jakiego numeru dotyczy, data kiedy zerwanie umowy może nastąpić (koniec okresu rozliczeniowego) i wartość "Kary".

Tak to wyglada

umow.png

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

Dzięki za odpowiedź, zaraz ogarnę jak to tam wygląda. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wolny internet, czy jest możliwość zerwania umowy?

@Nervv daj znac co postanowiles😉