Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne Wi-Fi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Wolne Wi-Fi

Witam, wczoraj był u mnie technik podłączyć światłowód 300MB/s, dostałem router FunBox 3.0, do niego mam podłączony stary router TP-Link. To normalne, że download przez WiFi na TP-Link to około 60MB/s, natomiast na Orange, speedtest pokazuje, że maksymalna prędkość pobierania ograniczona przez router to 43MB/s? W ustawiach Wi-Fi, telefon pokazuje szybkość łączą TP-Link stałe 150MB/s, natomiast Orange około 60MB/s.
33 ODPOW. 33

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolne Wi-Fi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Wolne Wi-Fi

Nic się nie zmieniło, nadal szybkość łączą to 72MB/s, a speedtest pokazuje, że maksymalna prędkość tej sieci WiFi to 43MB/s...
Screenshot_20180128-154811.png

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolne Wi-Fi

To nie są ograniczenia łącza z Orange, a ograniczenia innych serwerów. Używałem światła 100mb/s i było podobnie...

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Wolne Wi-Fi

Czyli nie da się w żaden sposób tego przyspieszyć, i prędkość na TP-Link zawsze będzie wyższa? +Dlaczego jest to ograniczenie do 43Mb/s?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolne Wi-Fi

Niekoniecznie. Sprawdź w różnych godzinach... wszystko zależy od ruchu w sieci...tak jak napisałem wcześniej, prędkości zależą też od rodzaju kart sieciowych w urządzeniach...

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Wolne Wi-Fi

Hmm, no a jak z tym ograniczeniem? Z czego to wynika?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolne Wi-Fi

No właśnie chodzi tu o karty sieciowe... możesz spróbować też na innym speed teście. Sprawdź jakiego typu karty posiadasz ...https://pl.m.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

Na dodatkowym ruterze możesz mieć wyższe osiągi bo jest podpięty na kablu...

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Wolne Wi-Fi

Mam v802.11/b/g/n. Może po prostu źle to rozumiem, ale odnośnie tego Fun Boxa było napisane, że po WiFi daje on praktycznie takie same prędkości jak po kablu, więc liczyłem na coś znacznie wyższego... Jak mam do Fun Boxa podpięty TP-Link to nie powinien on mieć niższej prędkości właśnie ze względu na stratę po kablu?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolne Wi-Fi

Jest niedziela i sporo osób w necie. Sprawdź w innych godzinach. Ja na neo 100mb/s nie przeskoczyłem nigdy 40mb/s. Znajomy na 600mb/s nie przeskoczył 100. Nie na próżno w ofercie nazwano "prędkość do xxxMb/s" co nie jest gwarantowane... jeżeli masz wątpliwości zgłoś to do BOK--u 🙂 Co do funbox, owszem, prędkości na wifi i kablu zbliżone, ale muszą być spełnione pewne warunki. Zagłuszanie przez inne sieci, odpowiednie ustawienia rutera i inne...temat rzeka...