Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzony kabel światłowodowy

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 56
  • 0

Uszkodzony kabel światłowodowy

Witam!

 

Wczoraj coś mi się stało z kablem światłowodowym i nie działa internet. Sądzę, że nie jest to moja wina, ponieważ router mam schowany za szafką wraz z kablem i praktycznie mam z nim zero styczności.

 

Chciałem Was zapytać czy jeśli kabel został w którymś miejscu uszkodzony/zerwany to jedyną naprawą jest wymiana całego kabla? Czytałem trochę na internecie i znalazłem, że technik powinien posiadać 'reflektometr' dzięki, któremu znajdzie uszkodzone miejsce i bez całkowitej wymiany to naprawi - ciekawi mnie po prostu czy technicy od Orange są wyposażeni w coś takiego. Jak pierwszy raz zakładano mi internet to z 2,5h z nim spędziłem pomagając mu go zakładać. 

 

Dzwoniłem już do obsługi klienta wczoraj wieczorem, ale powiedział mi, że do 36h ktoś się odezwie czy jakoś tak. Czyli raczej czeka mnie weekend bez internetu? Technicy nie pracują w Soboty?

 

Z góry dzięki za pomoc 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg czerwona dioda od światłowodu nie musi sygnalizować uszkodzenia światłowodu. Może być problem na serwerach autoryzacyjnych lub na głównej magistrali doprowadzającej sygnał do Twojej miejscowości itp. 

Jeżeli awaria jest masowa, to raczej obejmuje większy teren, niż tylko Twoją lokalizację. Trzeba poczekać na usunięcie usterki. Najlepiej podpytać sąsiadów w Twojej okolicy, którzy korzystają z internetu światłowodowego, czy u nich też występuje taki sam problem. Jeżeli awaria masowa, to też nie powinni mieć dostępu do internetu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg znalazłem takie linki od Orange:

https://www.orange.pl/view/pomoc-techniczna-internet-domowy

https://www.orange.pl/omnibook/uszkodzenia-infrastruktury-technicznej-orange

 

Uważam, że technicy powinni zlokalizować uszkodzenie i naprawić, zespawać przerwany światłowód, chyba, że wymiana wyjdzie szybciej niż spawanie, bo krótki odcinek.

Jeżeli uważasz, że masz uszkodzone włókno między gniazdkiem abonenckim, a routerem, to warto we własnym zakresie wymienić, bo może zostać naliczona opłata asysta techniczna.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Uszkodzony kabel światłowodowy

Skąd Twoja pewność, że winien kabel?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 56
  • 0

Uszkodzony kabel światłowodowy

W sumie faktycznie nie wiem co jest winne, ale coś ze światłowodem, gdyż dioda od niego jest zapalona na czerwono. Dostałem chwile temu sms od Orange o treści " (...) spowodowana jest awaria masowa " wiecie o co może chodzić? I niestety nie tylko weekend, bo przyjdą dopiero w Czwartek. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg czerwona dioda od światłowodu nie musi sygnalizować uszkodzenia światłowodu. Może być problem na serwerach autoryzacyjnych lub na głównej magistrali doprowadzającej sygnał do Twojej miejscowości itp. 

Jeżeli awaria jest masowa, to raczej obejmuje większy teren, niż tylko Twoją lokalizację. Trzeba poczekać na usunięcie usterki. Najlepiej podpytać sąsiadów w Twojej okolicy, którzy korzystają z internetu światłowodowego, czy u nich też występuje taki sam problem. Jeżeli awaria masowa, to też nie powinni mieć dostępu do internetu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg możesz sprawdzić tu Orange - bieżące problemy i awarie | Downdetector czy jest awaria i jaki ma zasięg, a skoro to awaria masowa to będą się starać naprawić jak najszybciej.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 56
  • 0

Uszkodzony kabel światłowodowy

Czyli jednak nie jest winny kabel. W tym bloku jakieś pół roku przez moim wprowadzeniem założono światłowód, ale nikt z niego nie korzysta.. jestem jedyną osobą, która ma Internet Światłowodowy - najśmieszniejsze jest to, że Pani z Orange mi poleciła wziąć światłowód, gdyż ponoć już tu byl zainstalowany, a okazało się, że jednak coś źle było zrobione i czekałem z kwietnia (podpisanie umowy) do sierpnia (założenie 'finalnego' internetu). No trudno, wytrzymałem 4 miesiące to i tydzień wytrzymam. Dzięki chłopaki za pomoc! 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg trzymam kciuki, że ta usterka szybko zostanie usunięta. Pisz jak sytuacja będzie się przedstawiała, bo to zawsze dodatkowa wiedza.

Anonim

Nie dotyczy

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg te 36 godzin to przewidywany czas naprawy. Technicy pracują również w sobotę, więc jest szansa iż to nie będzie to cały weekend bez neta. Jeśli termin będzie musiał być wydłużony zostaniesz poinformowany. 

 

Dodam jeszcze, że po upływie 24 godzin od zgłoszenia można uzyskać kolejny pakiet 20 GB na numer w racji uszkodzenia. Zawsze to jakaś alternatywa. 

 

Edit. Jak jest awaria masowa automatycznie jak przewidywany czas naprawy wynosi 24 h. Wiadomo, jak problem dotyczy większej liczby klientów to jest sprawa priorytetową. Więc też życzę aby jak najszybciej ruszyło. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Uszkodzony kabel światłowodowy

@Paluszeg Awarie się zdarzają. Nie ma rzeczy doskonałych. Trzeba cierpliwie czekać. Jeśli to grubsza sprawa to powinni się z tym szybko uporać.