Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzenie kabla miedzianego

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Uszkodzenie kabla miedzianego

Pytanie czysto teoretyczne - w przypadku uszkodzenia kabla miedzianego do domu, jeśli uszkodzenie jest na terenie domu ale pod ziemią  np ma skutek tąpnięcia górniczego to kto pokrywa koszt naprawy/wymiany i jak to się wówczas odbywa - czy jest wymieniany odcinek kabla czy też jest łatany?  Jeśli wymiana to ciekawi mnie czy instalacje w domu też weryfikują...

 

____________

* Temat przeniesiono z działu Sieć i dostępność usług - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Uszkodzenie kabla miedzianego

@pablus Cześć. Tego typu uszkodzenia są naprawiane bez kosztów abonenta. Chyba, że jak ktoś wspomniał uszkodzenie nastąpiło wskutek prac etc. Kabla się nie „łata”, są specjalne złącza przeznaczone do tego typu awarii, w sytuacji kiedy wystąpiło przerwanie. Są tez sytuacje gdzie wymienia się jakiś odcinek. Tyle rozwiązań ile spraw. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Uszkodzenie kabla miedzianego

Wydaje mi się, ze to zależy od technika miałem 2 uszkodzenia na swoim terenie, ale to było bardzo dawno temu, pamietam ze zawsze weryfikowali jakość neta w domu, nigdy nie łatali


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Uszkodzenie kabla miedzianego

@pablus Witaj takie uszkodzenia pokrywa Orange . wymieniają dany odcinek kabla.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Uszkodzenie kabla miedzianego

A z ciekawości, kabel leży luzem ? Nie lepiej było go bezpiecznie w peszlu puścić ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Uszkodzenie kabla miedzianego

@Citi2017 No ok Ale jak weryfikują czy kabel uszkodziłem ja czy czynnik zewnętrzny? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Uszkodzenie kabla miedzianego

Nie weryfikują, wymieniają i tyle


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Uszkodzenie kabla miedzianego

Przyłącze jest własnością Orange. Koszt ponosi Orange. Jak weryfikują? Normalnie przecież technik widzi, że kabel np. wyciągnięty z ziemi koparką, albo dziabnięty łopatą. Sam na wierzch nie wylazł.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Uszkodzenie kabla miedzianego

Znaczy zależy często jak mają zlecenie wymiany wymieniają jak zlecenie weryfikacij   to wtedy weryfikują zależy jak zlecenie wystawią.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Uszkodzenie kabla miedzianego

A jeśli w trakcie weryfikacji stwierdzają uszkodzenie to od razu naprawiają/wymieniają czy to już osobna ekipa robi...?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Uszkodzenie kabla miedzianego

Zależy od rodzaju uszkodzenia. W przypadku poważniejszych przyjeżdża inna ekipa, bo pojedyńczy serwisant raczej nie da rady sam odkopać, usunąć i zakopać.