Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Szybkość światłowodu

Posiadam światłowód 300mb/s. Pzez wifi osiąga około 200mb/s a po kablu nie przekracza 100mb/s. Karta sieciowa odpowiednia w komputerze, kabel również posiada parametry odpowiednie, więc nie mam pojęcia o co chodzi?! Ktoś ma jakiś pomysł?? Z góry dzięki za pomoc.

40 ODPOW. 40
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość światłowodu

Czy tak jest?

Bez tytułu.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Szybkość światłowodu

Mam tak:


tak 2.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Szybkość światłowodu


tak3.png
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość światłowodu

Twoja karta sieciowa ma ustawioną przepustowość maksymalną 100Mbps/100Mbps. Otwórz "Menedżer Urządzeń" (Start > Wyszukaj); znajdź Twoją kartę sieciową (Nazwę masz na pierwszym screenie) i kliknij na nią PPM i wejdź w opcję "Właściwości", po czym po pokazaniu się okna z opcjami - "Zaawansowane", na dole masz opcję "Szybkość i dupleks" - zaznacz tam opcję "1.0 Gbps Full Duplex" i zastosuj ustawienia. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Szybkość światłowodu

Było na automatyczne, zmieniłem na 1.0Gbps Full Duplex jak poradziłeś i nic to nie zmieniło.

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość światłowodu

A resetowałeś kartę sieciową? 

PPM > Wyłącz urządzenie > Włącz urządzenie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 3
  • 0

Szybkość światłowodu

Tak, sprawdzałem też u znajomego tego kompa z tą kartą na jego światłowodzie i śmiga tam bez zarzutu z full prędkością jaką on ma czyli 400mb/s. U mnie musi być jakiś problem z routerem albo dostarczanym światłowodem. Tak jak wspominałem wyżej na wifi telefon, laptop śmiga w okolicach 200mb/s a komp stacjonarny zatrzymuje się przed setką.

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość światłowodu

A jesteś pewien, że masz skrętkę kategorii 5E co najmniej? Sprawdź na kablu dokładnie - tam masz kategorię. Odpada wina światłowodu, to na pewno nie on jest problemem. Jeśli korzystasz z Funboxa, to także router nie jest problemem. 

Najprawdopodobniej wina skrętki, skoro na internecie znajomego wszystko działa. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Szybkość światłowodu

@rudebhoy Jak zaciskana skrętka to zaciśnij jeszcze raz końcówki, może któraś żyła nie jest do końca dociśnięta i nie łączy. 

Oczywiście masz 4 pary/8żył w skrętce komputerowej ?