Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości, jakości połączenia


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

Witam. 

 

Problem dotyczy neostrady do 10 mb. Mianowicie łącze nagle traci swoją "moc", tak jakby ktoś nagle zakręcał kurek.... przeważnie po południu do godziny 23. Człowiek wraca z pracy i nijak może korzystać z łącza. Spadek prędkości to jeszcze pół biedy, natomiast te utraty pakietów i skoki pingu są tak fatalne, że o grach online mogę zapomnieć, chyba że będę siedział po nocy. Czy da się z tym coś zrobić waszym zdaniem? Poniżej zdjęcia, jedno kiedy zakręcony jest kurek internetu i drugie kiedy działa bez zarzutu...

 

intern.pngdobre.png

24 ODPOW. 24
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64Zgłaszaj problem do Orange ale widać ze twoja centrala ma przeciążenia.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

Jest to śmieszne, gdyż kilka lat temu miałem 2mb i działało to łącze o niebo lepiej... teraz czasem mam takie zwisy, że rozłącza internet.... 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64Nie liczy się jakoś a ilość.Emotikon: Obojętny

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@krzysiek64  jak to jest Oleśnica

Bez tytułu16.pngBez tytułu17.png

 dla porównania.

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

@Anonim Bywały czasy gdzie na neostradzie 1Mb miałem najniższe pingi na serwerach i 0 strat pakietów, niestety w obecnych czasach nawet klienta, który jest od 10 lat traktuje się jak śmiecia. Na szczęście został nieco ponad miesiąc umowy.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia


krzysiek64 napisał(-a):

@jaryn Bywały czasy gdzie na neostradzie 1Mb miałem najniższe pingi na serwerach i 0 strat pakietów, niestety w obecnych czasach nawet klienta, który jest od 10 lat traktuje się jak śmiecia. Na szczęście został nieco ponad miesiąc umowy.


Zgadza się były takie czasy, kodowanie FAST przy tych prędkościach kiedyś było co dawało mniejsze pingi.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Spadek prędkości, jakości połączenia


jaryn napisał(-a):

@krzysiek64  jak to jest Oleśnica

Bez tytułu16.pngBez tytułu17.png

 dla porównania.

 

 


A Ty dalej swoje, co ma Twój test dla porównania, do jego przeciążonej centrali? 😄 Wiadome jest, że Ty jak nie masz przeciążeń, to u Ciebie wszystko wyjdzie ok, więc skończ wklejać niepotrzebnie swoje "mądre" testy.

 

@krzysiek64 zgłoś przeciążenia w godzinach szczytu, powiedź/napisz coś w stylu, że po południu, do wieczora następuje zwolnienie internetu, pojawiają się utraty pakietów i wzrasta ping, że według Ciebie występują przeciążenia centrali jak więcej osób w Twojej okolicy zaczyna korzystać z internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości, jakości połączenia

@-brtk-  moje porównania są mądre i to jest prawda i będę wklejał bo zainteresowany może porównać jak jest w W-wie i jak jest z W-wy przez Oleśnicę. A jak się komuś nie podoba to niech na to nie patrzy.

 

@krzysiek64  czy w czasie trwania obniżonego transferu prędkość synchronizacji i błędy w routerze są stałe czyli wynoszą tyle samo jak internet działa normalnie. Nic o parametrach nie jest wspomniane. Podejrzenie  przeciążenia jest najbardziej prawdopodobne. Poglądowo obrazek pathping do onet.pl z T-mobila w nocy robiony jakby się zdarzyło testować jakiś komórkowy. 45ms. mniej więcej wiadomo, skacze.

Bez tytułu19.png

Dodam, że na antenie wewnętrznej w routerze. 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Spadek prędkości, jakości połączenia

Wczoraj net akurat działał w miarę stabilnie (przynajmniej transfer wyglądał normalnie i 0 rozłączeń), nawet mecz wieczorem oglądałem na necie normalnie - nie wiem czy to po zgłoszeniu zostało coś zrobione, czy też nie.

Z 2 strony środek tygodnia, więc może być po prostu mniejsze obciążenie, zobaczę jak będzie w weekend bo tam przeważnie była padaka już po godzinie 14.

 

@Anonim wyglądają tak samo jak internet działa normalnie. Jaką odległość masz nadajnik Tmobile? Ja sprawdzałem na BTSearch i odgległość  to około 2km