Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Spadek prędkości internetu

Witam posiadam neostradę "do 10Mb/s". Zazwyczaj prędkość internetu oscylowała w granichach 4 czy 5Mb/s (download) a od kilku dni spadła poniżej 2Mb/s. Prędkość sprawdzałem za pomocą speed test. Czym to może być spowodowane? Mój kolega mieszkający kilka domów dalej też ma podobny spadek prędkości (filmy na youtube ledwo chodza w 720p). Dzwoniąc na infolinię Pani proponowała zresetować router czy też usunąć historię w przeglądarce... oraz zaznaczała że winowajcą może być pogoda.
Pozostaje tylko to zgłosić żeby technik przyjechał sprawdzić czy czekać?

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości internetu

Prędkość internetu spowalnia w określonych godzinach czy przez cały dzień utrzymuje się ta sama??


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Spadek prędkości internetu

Internetu głównie używam w godzinach 6.00-22.00 i nic się nie zmienia. Nie wiem jak to sprawuje się np o 1.00 w nocy.
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości internetu

Spróbuj zresetować modem, oczyścić historię przeglądaia jak to proponuje konsultantka (technik z BOK). Zrób też test prędkości w różnych porach dnia - jeśli w ciągu całej doby prędkość wynosi 2 mb/s to możesz próbować to reklamować. Jeśli spadek prędkości występuje w określonych porach - popołudniowych i wieczornych jest to naturalne - obciążenie sieci.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 0
  • 0

Spadek prędkości internetu

Test prędkości robiłem już w różnych porach dnia, prędkość jest taka sama na komputerze( jest podłączony za pomocą kabla do routera,) oraz w telefonie poprzez WiFi. Router resetowalem już ostatnio 2 razy ( wyłączony na 5 min z gniazdka). Historie mogę wyczyscic na komputerze jak i telefonie ale wątpię żeby to było to.
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości internetu

Tak więc pozostaje zgłosić problem do BOK. Być może wspólna konfiguracja ustawień Internetu z technikiem pomoze Ci rozwiązać Twój problem. Pozdrawiam.