Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skaczący PING w niektórych godzinach


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Skaczący PING w niektórych godzinach

Mam problem z PING w godzinach wieczornych, który zgłaszałem już 5 razy. 2 razy potwierdzono mi że są błędy transmisji/ błędy na linii i stąd wysoki PING, który wynosi ok 80 na Speedtest ORANGE. Ping jest już taki do pierwszego punktu na dowolnym tracert (80.50.18.42 - kiel-bng1.tpnet.pl). Normalnie wynosi ok 24ms. Przy pierwszych zgłoszeniach poinformowano mnie, że pojawi się technik, po czym zgłoszenia zostały zamykane bez poinformowania mnie o tym. Przy 3cim zgłoszeniu dostałem informację, że naprawiono usterkę (poprawy brak). Po 4tym zgłoszeniu nie dostałem nawet numeru zgłoszenia, pojawił się technik na 2gi dzień o 13:00, zobaczył normalny ping 24ms i nie zrobił NIC, pokazywałem zrzuty ekranu, jak to wygląda wieczorami. Przy próbie kolejnego zgłoszenia poinformowano mnie, że operator nie odpowiada za PING i błędów na linii nie ma. Jednak internet dalej kuleje z tego powodu mimo teoretycznej dobrej prędkości pobierania (22Megabity- max na mojej linii). Oczywiście o pograniu w cokolwiek w godzinach wieczornych nie ma mowy, bo PING wynosi ok 150ms w grach. Być może jest to spowodowane wykręconą na max prędkością na tej linii? Technik przy instalacji powiedział, że jest na pograniczu usługi. Nie wiem jak mogę jeszcze zgłaszać ten problem? Czy ktoś inny z powiatu Koneckiego ma takie problemy w tych godzinach? Mam zapisane zrzuty ekranu z pomiarów ping, jak również rozmowy z konsultantami przy zgłoszeniach. Może ktoś coś poradzi?

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Skaczący PING w niektórych godzinach

Jakbyś poczytał tematy, a nie zakładał własny, to byś wiedział o przeciążeniach na centrali w godzinach szczytu. I o to tam chodzi najpewniej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Skaczący PING w niektórych godzinach

Kolego, ludzie na światłowodach mają czasem masakryczny ping i utratę pakietów więc nie oczekuj że na vdsl będzie jakoś lepiej.

 

Poczytaj tematy odnośnie pingów. Nie tylko Ty tak masz ale wiele osób niestety 😞


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Skaczący PING w niektórych godzinach

Dzięki za odpowiedzi. Ja wszystko rozumiem, że CZASAMI są problemy, ale dzień w dzień identyczne skoki to już jest po prostu dziwne (i to już drugi taki okres od założenia Neostrady niedawno). Tym bardziej że wcześniej na tych samych kablach przy Netii nie miałem po prostu NIGDY problemów z ping. Zamienił stryjek siekierkę na kijek chyba w takim razie... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Skaczący PING w niektórych godzinach

@cubix polecam poczytać ten temat i w razie czego, tam opisywać problemy: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/page/31/thread-...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Skaczący PING w niektórych godzinach

Dzięki! Może wspomnę jeszcze, że w tym samym momencie ping po LTE Orange wynosi ok 35-40ms.

Anonim

Nie dotyczy

Skaczący PING w niektórych godzinach

@cubixAle nie porównuje się usług stacjonarnych z mobilnymi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Skaczący PING w niektórych godzinach

@cubix napisał(-a)

Dzięki! Może wspomnę jeszcze, że w tym samym momencie ping po LTE Orange wynosi ok 35-40ms.

 

To tym bardziej wskazuje to na przeciążenia na centrali.. To jest temat rzeka opisany już w kilku wątkach.