Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwisowanie usług w umowie BSA


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Serwisowanie usług w umowie BSA

Mam pytanko do osób które mają światłowód w umowie BSA (włókno wprowadzane jest przez ISP lokalnego A Orange dzierżawi łącze) czy Operator który zakładał Wam przyłącz zajmuje się też serwisowaniem usług? 

W moim mieście firma X zakłada włókno i ONT a firma Y (Axians) podłącza funbox i odpowiada za serwis usług a nie samego łącza.

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Serwisowanie usług w umowie BSA

@pablus właściciel łącza powinien serwisować linię, natomiast sprzęt należy do dostawcy internetu i dostawca zajmuje się już serwisem sprzętu.

 

edit:

Ponieważ to jest styk usług miedzy właścicielem światłowodu, a dostawcą internetu, np Orange, widzę duży problem w serwisowaniu wadliwie działającej usługi na takim łączu.

Jak Orange często nie może sobie poradzić z serwisowaniem własnych łączy i usunięciem usterki, to co będzie w przypadku dzierżawionych?

 

Dzięki @pablus za taki temat. Otworzyłeś mi oczy na problem dzierżawionych łącz. Najlepiej usługę internetu brać od właściciela linii. Uniknie się wtedy niepotrzebnych problemów. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Serwisowanie usług w umowie BSA

U mnie działa to tak, że jak nie ma neta to klient dzwoni do Orange. Orange wysyła technika Axians. Jeśli problem jest np po stronie funbox to go np wymienia Ale jeśli stwierdzi problem z sygnałem optycznym lub ONT wówczas zgłoszenie jest przekazywane do ISP .

Instalacja wygląda podobnie bo przyjeżdża ISP, podpina ONT A potem jedzie Axians i podpina funbox. Wielu ludzi nie jest informowanych w salonie Orange że instalacja jest w ten sposób wykonywana i są zaskoczeni że są 2 ekipy. W moim rejonie to tak wygląda w uproszczeniu @ketrasaArtur 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Serwisowanie usług w umowie BSA

@pablus ja na szczęście mam linię światłowodową i internet od tej samej firmy. Widzę jednak problem w komunikacji miedzy dwiema firmami, a do tego dochodzą podwykonawcy, to uważam, że to będzie porażka. Pojawia się dużo osób być może do jednego błahego problemu i będzie odbijanie piłeczki, a na tym będzie cierpiał klient. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Serwisowanie usług w umowie BSA

Z rozmów z sąsiadami wiem, że nie wygląda to źle tylko z uwagi na to że robią to 2 Firmy czasem trzeba czekać bo nieraz jest tak że od zgłoszenia do Orange po przekazanie do ISP mijają 24h lub więcej a to ma znaczenie moim zdaniem i to duże...Dlatego cześć klientów wraca do tego ISP przed końcem okresu testowego Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Serwisowanie usług w umowie BSA

Przeciez wiecej bedzie takich zgloszen, juz sa tego typu sytuacje, wystarczy spojrzec na wielkopolskę, Orange sprzedaje uslugi na sieci Inea czy T-Mobile na sieci Orange. Im wiecej powstanie sieci z ostatniego konkursu POPC tym wiecej bedzie napraw przez dwie ekipy, Nexera nie dostarcza sieci do klienta koncowego tylko wlasnie przez Orange czy T-Mobile, podobnie ma dzialac Tauron.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Serwisowanie usług w umowie BSA

a tauron ma na łączach orange działać ?

bo ja słyszałem że na 3S


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Serwisowanie usług w umowie BSA

3S ? cóż to


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Serwisowanie usług w umowie BSA

https://3s.pl/

właściciel włókien m.in na terenie śląska oraz członek grupy Play w skład której wchodzi również Vectra (mają zamiar robić Vectra "światłowód") 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Serwisowanie usług w umowie BSA

O prosze, takie kwiatki 🙂