Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Słaba jakość internetu

Dzień dobry .  

 

   Na samym starcie chciałbym zaznaczyć że przeprowadziłem się z mieszkania w której miałem prędkość internetu do 80mbs a aktualnie jestem na mieszkaniu gdzie jest dostepne 20 mbs z tego mam jakies 12 mbs.

   I prawdo podobnie jest to wina starego okablowania TP ponieważ mój kolega mieszkający w bloku na przeciw posiada prędkość do 80 mbs a różnica jest ok niecałych 100 m. 

  Czy jest możliwość aby Oranege wymieniło okablowanie internetowe dla mojego bloku ? 

jeśli tak to zrobią to za darmo ? ( w co wątpię ) , a jeśli nie to ile wyniosła by mnie wymiana okablowania ?

6 ODPOW. 6

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Słaba jakość internetu

zadzwon na bok i zapytaj sie jaka masz dlugosc linii. moze sasiad ma krotsza bo kable inaczej do niego sa doprowadzone. on niech tez zadzwoni i sobie porownacie  😉

o ktorym mowisz kablu? ten co jest w bloku czy ten ktory dochodzi do bloku?
jezeli monter stwiedzi ze kabel jest do wymiany bo wiele razy byl latany to zrobia to za free.
tyllko pytanie czy im bedzie sie chcialo. niestety PT wiele rzeczy ma gdzies (wiadomo gdzie)


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Słaba jakość internetu

@SlepyeM Nikt kabli nie wymieni, to mogę napisać z pełnym przekonaniem...nawet jak był łatany x razy. W sieć miedzianą się już nie inwestuje. Jedynie na co możesz liczyć to wymiana kabla instalacyjnego (czyli od "puszki w bloku" do Twojego mieszkania) gdy jest kiepski i to właśnie on może powodować problemy.

Kwestia prędkości i pytania dlaczego kolega w bloku "po drugiej stronie ulicy" ma VDSL, a Ty ADSL jest ciężka, ponieważ bez szczegółowych danych, znajomości sieci w terenie nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Może być podłączony do innej centrali, może akurat do Twojego bloku kable są dużo dłuższe. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Słaba jakość internetu

czyli na zwiekszenie z 20 mbs do 80 mbs nie ma mowy ?

jesli tak to czy mam prawo zrezygnowac z umowy ?

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Słaba jakość internetu

@SlepyeM  tego nie mowimy bo nie wiadomo jaka masz linie.
umowe masz podpisana na jaka predkosc do 80 czy do 20?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Słaba jakość internetu

no 80 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Słaba jakość internetu

Przecież napisałeś "aktualnie jestem na mieszkaniu gdzie jest dostepne 20 mbs z tego mam jakies 12 mbs."? To jak?