Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

Witam

 

Otóż w domu posiadam neostradę najprawdopodobniej ale na 99,999% Neostradę do 10mb/s z uploadem do 1MB/s. Mam zawsze stałe niestety 3 a 4 Mb/s.

 

1 Problem mam ostatnio, że zauważam przerywania połączenia z internetem czy to na telefonie czy to na komputerze (więc odpada tu wina komputera czy komórki) na ok 30 sekund po czym powraca. Próbowałem zmienić DNSy czy to te automatycznie nadawane od orange, czy to googlowskie czy też nowe popularne 1.1.1.1 ale nie pomagało. Jak to rozwiązać? Mój router to ASUS SDL-N12E_C1 a tutaj logi 

1.jpg

A tu zdjęcie konfiguracji WAN:

2.jpg

2 Problem zauważyłem też, że często od godzinny 0:00 internet zacina się, przerywa ale nie tak jak tutaj mam, że na kilka sekund co np pół godzinny tylko od tej godzinny jak gram w gry to internet przerywa co chwile niemiłosiernie, że nie da się z niego korzystać tym samym grać

 

3 Problem albo raczej pytanie czy da się z tego internetu wykrzesać większą prędkość? Bo sam rozumiem tą głupią politykę, że internet jest z daną prędkością DO a o gwarantowanej nie ma prawie nigdzie powiedziane tylko chyba w umowie ale pytanie czy da się wykrzesać większą prędkość z niego i zmniejszyć ping?

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

@supermichalpolSama zmiana DNS nic nie daje jedynie co możesz zaktualizować router do nowszej Wersja Wersja 1.1.2.3_473 potem reset do ustawień fabrycznych ale i tak nie będziesz miał więcej niż masz.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

Przy tym tłumieniu to prędkość synchronizacji powinna być przynajmniej dwa razy większa widać jeszcze brak adsl2+. Taki marny internecik.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

@Anonim akurat te screeny były robione na najnowszym firmware bo specjalnie zaktualizowałem, aby sprawdzić czy pomoże. Niestety problem występuje do teraz w losowych miejscach. W weekend mam zamiar jeszcze zrobić factory reset

 

@Anonim No niestety taki urok życia w mej miejscowości i muszę z tym żyć albo czekać na koniec umowy i radiowy internet lub internet od t-mobile ale wolę na razie zostać przy neostradzie. Dlatego też pytam się o jakieś pro tipy jak można zwiększyć prędkość internetu za pomocą dobrej konfiguracji routera czy też może trzeba dzwonić na infolinię?

 

(Tak wgl kuriozalna sytuacja, kiedyś chyba mieliśmy w domu internet do 5Mb/s i prędkość osiągała ok 1-2-3Mb/s a teraz przy internecie do 10Mb/s osiągalne jest te 5Mb/s gdy nikt nie korzysta za bardzo z sieci w domu ale to kuriozalne, że wcześniej mając internet do 5Mb/s i nie osiągałem tej prędkości a teraz mam do 10Mb/s i osiągam teraz 5Mb/s)

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

Przy dobrej linii to tyle powinno być tłumienie 40.5 dB.

Bez tytułu6.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

Ja bym na twoim miejscu wziął pod uwagę przeprowadzkę bo sam zakup mieszkania uwarunkowałem od dostępności usług internetowych tylko wtedy nie brałem na przykład pod uwagę ,że w moim miejscu zamieszkania akurat jedna z technologii połączenia z internetem będzie nie wskazana bo nie dało się grać online ,w niektóre gry dlatego gdy widzę doprowadzony kabel koncentryczny do mieszkania to uważam to za wadę.Na szczęście teraz w nowych budownictwach do mieszkania doprowadzają bezpośrednio światłowody więc z pewnością byłbyś zadowolony.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

@GattsA czy każdego jest stać na zakup nowego mieszkania i nie wiem po co wyciągasz rózne stare tematy ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 28
  • 0

Przerywanie połączenia z internetu, wolny internet i inne

Trochę przepraszam że odkopuje bo miałem przerwę i mnie nie było przez długi czas :). Zrobiłem to co radziliście czyli zaktualizowałem router i dalej jest ten problem przerywania łącza