Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowywanie portów oraz włączone ipv6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Przekierowywanie portów oraz włączone ipv6

Denerwuje mnie od kilku dni cały ten funbox i obsługa forwardingu.

Problem następujący, mam funboxa 2.0 i światłowód, łączę się z prefixem ipv6.

Kilka dni temu zresetowałem router i od tamtego czasu przestało mi działać jakiekolwiek przekierowanie portów w ramach ipv4.

w NAT/PAT daje przekierowania portu jak poniżej, chodzi o port 3389 tcp/udp tak aby mieć dostęp z zewn. do serwera. Funbox oczywiście jako zewnętrzny port losuje inny, w tym przypadku 45230, to mi nie przeszkadza.

Schowek01.jpg

 

I teoretycznie powinno działać...ale nie działa, nie da się dostać z zewn. czy to przez nazwę dyndns czy nawet przez bezpośredni adres ip:45230.

Co ciekawe serwer który ma też swój adres ipv6 jest dostępny gdy łącze się bezpośrednio przez ipv6. Ale problem jest wtedy gdy jestem gdzieś gdzie jest dostęp do internetu ale tylko ipv4. Przykładowo z internetu mobilnego orange gdzie też mam ipv6 to nie ma problemu ale z firmy gdzie mamy ipv4 to już się nie dostanę.

Co ciekawe na serwerze jest zainstalowany dynupdater więc w usłudze dyndns jest przyporządkowany do mojej domeny adres ipv6 jak i ipv4. Ale nie da się dostać z zewn. korzystając z domeny dyndns, nawet w ramach ipv6, trzeba wklepać cały adres ipv6 co jest dość kłopotliwe, i w dodatku nie wiem czy ipv6 w orangeu są stałe czy też lubią się zmienić co pare dni.

 

Konfiguracja zapory wygląda tak:

Schowek02.jpg

 

Nie pomaga nawet wyłączenie w funboxie ipv6 i łączenie się po samym ipv4. Tak jakby forwarding przestał działać. O co tu chodzi? Proszę o pomoc.

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Przekierowywanie portów oraz włączone ipv6

@zjaraniec  wnioskuję z tematu/posta że masz jaką taką wiedzę, po co męczysz się z FB 2.0, podmień go na router z wolnego rynku, będzie bez problemów z przekierowywaniem portów, wszystko będzie wygodniejsze 😉