Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Warto spróbować, chodź najprościej byłoby skorzystać z jakiejś usługi VPN lub postawić OpenVPN na własnym VPS.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

A po co, przepraszam, przekierowywać porty w protokóle ipv6??? Nie wiem czy w ogóle tam istnieje coś takiego jak PAT, podobno tak, ale do specyficznych, bliżej mi nie znanych zastosowań i na pewno nie w domowych routerach. Każdy interfejs ma swój publiczny adres ipv6 (a może i kilka adresów jak masz ochotę) i jest otwarty na świat bez żadnych patów, sratów, dmzetów i innych wynalazków 19-wiecznych. Jak słyszę wyłącz ipv6, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja chętnie bym wyłączył ipv4 gdyby nie to, że niektóre usługi jeszcze w ipv6 nie funkcjonują.


Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7717
  • 80

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

@Astral

Rozważ proszę, czy któryś z wpisów nie zasłużył na szlachetne miano: 'Zaakceptuj jako rozwiązanie' 🙂

 

Pozdrawiam,
Rafał


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?


Pawel-B-D napisał(-a):

Jak słyszę wyłącz ipv6, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja chętnie bym wyłączył ipv4 gdyby nie to, że niektóre usługi jeszcze w ipv6 nie funkcjonują.


Też jestem entuzjastą IPv6, nawet jednym z kryteriów wyboru Orange Światłowód zamiast lokalnego operatora było wsparcie IPv6 w Orange (w przeciwieństwie do "osiedlówki"). Niestety, to nie ma żadnego sensu. Co mi z IPv6, jak co 22h zmienia się mój prefiks?! Nie ma szans ustawić stałych adresów IP! Netflix, YouTube non-stop miały problemy - buforowanie. Nie wszystkie sprzęty w domu obsługują IPv6, więc to nadal była prowizorka. Ku swojemu rozczarowaniu rozwiązaniem był powrót do IPv4. Jeszcze przez 3 tygodnie działa tunel SixXS, a potem - powrót do lat dziewięćdziesiątych 😉

Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

@Astral Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Co do losowego generowania portów z dopuszczalnego zakresu – rzeczywiście, tak się dzieje przy IPv6. Wprowadzasz swój port zewnętrzny przekierowania, ale po zapisie i odświeżeniu strony, w jego miejscu pojawia się inny, 22xxx. Problem w tym, że ten port i tak nie działa niestety. Próbuję z sieci komórkowej wbić się pod swój adres zewnętrzny IPv4 (bo sieci komórkowe w Polsce nie obsługują ciągle IPv6) i to przekierowanie nie działa (ani żadne inne). Gdy tylko wyłączę obsługę IPv6, przekierowania działają poprawnie.