Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z internetem 300/50


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problemy z internetem 300/50

Jeszcze druga informacja (piszę w innym poście, bo tego troche dużo) 

Na umowie masz zapisaną minimalną prędkość internetu

W przypadku, gdyby internet był świadczony dłużej poniżej tej prędkości z winy Orange - według tego, jak studiowałam już kiedyś dokładnie regulamin - można zerwać wcześniej umowę

"W przypadku rozwiązania Umowy przez nas z Państwa winy lub jej
rozwiązania przez Państwa przed upływem okresu, na jaki umowa
została zawarta lub przedłużona, możemy żądać odszkodowania
związanego z ulgami, których Państwu udzieliliśmy.
13.Odszkodowanie takie nie przysługuje nam, jeśli wypowiedzenie
Umowy nastąpi w związku ze świadczeniem Usługi w sposób
niezgodny z warunkami umownymi lub w przypadkach określonych w
obowiązujących przepisach prawa. "

 

Przy okazji dodam, jak przyszedł do mnie monter z firmy na literkę V, powiedział, ze dobrze, że zawieramy umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ponieważ ich regulaminy nie są takie przyjemne i przychylne klientom, jak Orange 😉 I u nich mogę mieć teraz do 150mb/s, ale jeśli kiedyś by się zdarzyło, że spadnie np do 15mb/s, mając umowę jeszcze przez rok, muszę jej dotrzymać, choćby nie wiem co


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Zgadza się w orange można rozwiązać umowę jeśli łącze nie utrzymuje minimalnych prędkości które są zapisane w umowie, w moim przypadku 100/10 mb/s


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil więc mam nadzieję, że tu się okaże, że wszystko z samymi usługami w porządku 🙂 jeśli miałeś takie nieprzyjemne doświadczenia z innymi dostawcami internetu to oby ten dawał radę


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Rozmawiałem z konsultantem, i powiedziano mi że ze strony orange nie ma żadnej blokady łącza, zlecono sprawdzenie lini, dam znać gdzie był problem. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Na razie ciężko mi cokolwiek napisać, pani informowała że problem zostanie naprawiony do 36h, nikt nie był, nikt nic nie informował, ale na pewno działanie łącza się zmieniło. Wcześniej jak było widac na testach można było korzystać od +- 23 do 12-13, potem już zaczynały się spadki, ten czas zaczął się zmieniać, łącze zaczęło podać co raz to później, 14,15,16, cały czas robiłem testy na speedtest Ookla

Bez tytułu.jpg

Jak widać ping niby się unormował, ale nie do końca bo w chwili testu jest ok, ale w grach są skoki, do 200ms i jak widać na obrazku spadła prędkość ściągania która się utrzymuje w granicach 200mb/s zastanawia mnie też zmiana serwera w testach, zawsze był poznań. Nie wiem czy ktoś był i grzebał w skrzyniach, bo nie miałem żadnej informacji, ale od orange dostałem pare dniu temu sms aby swoje sprawy rozwiązywać poprzez mój orange na stronie lub aplikację, może przez tą sytuację z wirusem technicy nie są już wysyłani do klientów, dzisiaj zagadam na czacie i zobaczę co mi powiedzą.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Problemy z internetem 300/50

ping na teście nie jest normalny. Powinien być około 5-8ms. Do tego pingu na tescie musisz dodac jeszcze jakies 50-60 i to jest ping w grach.a powyzej 80ms juz gra sie slabo. Zapychają się łącza bo ten pseudo FTTH to pic na wode. Konkurencja sobie radzi i jakos to dziala. U mojego brata gdy razem gramy ping na poziome 40ms a u mnien 100. mniej wiecej od godziny 18.30 do 23. Pozniej wraca do normy. Dramat.

 

///EDIT: Pomylilem rubryki... Ping w sumie nienajgorszy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy z internetem 300/50

Ten serwer w Liskowie też jest jakiś lewy, bo nawet ja na T-mobile przed godz 23 mam jedynie 210Mb/s DL, podczas gdy na innych serwerach np Skynet DC albo Netia w Warszawie jest prawie równo 300.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Problemy z internetem 300/50

deoxxo_0-1584655091478.png

serwer orange w wawie a internet 300/50  😄 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problemy z internetem 300/50

SarahLynn_0-1584655984577.png

@deoxxo czyli taki ping w połączeniu z Warszawą jest zły?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50


@deoxxonapisał(-a)

ping na teście nie jest normalny. Powinien być około 5-8ms. Do tego pingu na tescie musisz dodac jeszcze jakies 50-60 i to jest ping w grach.a powyzej 80ms juz gra sie slabo. Zapychają się łącza bo ten pseudo FTTH to pic na wode. Konkurencja sobie radzi i jakos to dziala. U mojego brata gdy razem gramy ping na poziome 40ms a u mnien 100. mniej wiecej od godziny 18.30 do 23. Pozniej wraca do normy. Dramat.

 

///EDIT: Pomylilem rubryki... Ping w sumie nienajgorszy


Jeśli moje łącze działa bezproblemowo jak np teraz to pingi w grach są w przedziale 30-50 zależy od gry, na teście najczęściej jest to 6-7ms, 5ms to chyba nigdy nie miałem.

 


Ten serwer w Liskowie też jest jakiś lewy, bo nawet ja na T-mobile przed godz 23 mam jedynie 210Mb/s DL, podczas gdy na innych serwerach np Skynet DC albo Netia w Warszawie jest prawie równo 300.

Zgadza się lisków to jakaś lipa, słabo on działa, zrobiłem obydwa testy jeden po drugim ale na innych stronach, zwykłym speedtest i w wersji Ookla, różnice są duże.

Bez tytułu.jpg111.jpg

 

A tak wyszło na stronie orange.

orange.jpg