Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Problem z wifi

Od początku lutego mam problem z Internetem poprzez wifi na laptopie. Dodam,  że nie mogę korzystać z kabla. Problem w tym,  że Internet poprzez wifi na telefonie działa super.  Internet z telefonu poprzez wifi hot spot na laptopie działa dobrze. Czy router w wersji 3.0 może blokować lub ograniczać Internet do konkretnego urządzenia? W tym wypadku na laptopa?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z wifi

Karta AC600 jest ok, może sterowniki czy konfiguracja karty nie taka jak powinna.

ff.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Problem z wifi

Laptop w ogóle nie widzi sieci, czy słabo działa po wi-fi?

Jeśli nie łączy, to ściągnij na telefon aplikację "moj Funbox" i tam możesz zobaczyć czy przypadkiem nie włączyłeś filtracji MAC na modemie.

Jeśli problemem jest słaba jakość, to tu zasadnicze pytanie, jaką kartę sieciową posiada laptop (dualną, czy tylko na 2,4 GHz) oraz jak masz ustawione wi-fi w funboxie (sieci rozdzielone, czy wspólna konfiguracja).
Zasadniczo kanały wi-fi na 2,4GHz są przeważnie mocno "zaśmiecone" i  zaleca się korzystać z 5GHz. Są apki typu wifi analyzer, które pozwalają zbadać zagęszczenie sygnałów na poszczególnych kanałach - wtedy w ustawieniach modemu możemy ręcznie wybrać najlepszy dla nas kanał wi-fi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Problem z wifi

Laptop widzi wi-fi ale bardzo słabo działa. Max 1,5-2 Mb (mam opcję 100Mb).

 

Apkę "mój Funbox" mam i laptop nie jest zablokowany.

 

Karta tylko na 2,4 GHz, FB ma wspólną konfigurację dla 2,4 i 5 GHz.

 

Problem w tym, że wifi z FB działa kulawo, praktycznie wcale, a wifi z telefonu działa ok. Co jeszcze śmieszniejsze, jak udostępniam sygnał z FB, ale poprzez telefon (hot spot) do laptopa, to wszystko działa ok. Ewidentnie coś stoi na przeszkodzie skomunikowania się FB bezpośrednio z laptopem.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wifi

To może dokup wzmacniacz wi-fi i poprzez niego udostępniaj sieć, na telefon wi-fi analizer czy laptopa, daj zrzuty z sieci wi-fi, bez tego to trudno pomóc, router ma możliwość zmiany zakresu (kanałów) zamiast automatycznie wybierz 6 kanał przykładowo.

db6.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Problem z wifi

Jak tylko wrócę do domu to sprawdzę ten wifi analizer ale na telefonie, bo na laptopie to będę chyba cała noc zasysał.

Zastanawiam się jeszcze, czy karta sieciowa asus AC600 może coś poradzić, czy raczej problem jest innej maści.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wifi

Karta AC600 jest ok, może sterowniki czy konfiguracja karty nie taka jak powinna.

ff.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Problem z wifi

@Anonimzmieniłem we właściwościach zgodnie z Twoim ss z 20 MHz na automatyczny. Do tego zmieniłem kanał z automatyczny (router i tak łączył się jak zawsze z 11) na kanał 3. Póki co jest ok. Zobaczymy co będzie w ciągu dalszych kilku dni, mam nadzieję, że będzie ok. Swoją drogą i tak planuję zakup AC600, to będzie przynajmniej 100 Gb (oby).

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wifi

Cieszę się że mogłem pomóc, jakby jeszcze jakieś problemy były, pytaj śmiało na forum 😉