Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

Witam

 

Pisze tutaj poniewaz nie moge znaleśc rozwiązania mojego problemu. Otóż niedawno w moim domu wymieniony został modem Livebox 2.0 na Funbox 2.0 i od tamtego momentu pojawił się taki problem. Gdy jeden z członów mojej rodziny używa wifi nie wiem czy to przez aktualizacje aplikacji w telefonie czy tez uzywanie poprostu internetu to ja mam nagle spadki wydajności internetu. Podaje przykład: grając w gry mam średnio ping 40-80 w zależności od serwera i jego lokalizacji, po czym nagle ping skacze do minimum 2000 po czym po chwili spada, w tym czasie strony internetowe wczytuja sie bardzo wolno lub wcale. Sytuacja sie powtarza w zależności od częstotliwości używania przez członków mojej rodziny internetu. Próbowałem szukac rozwiązania lecz bezskutecznie. Czy może ktoś też miał taki problem jak ja i czy wiadomo jak rozwiązać tą sytuacje?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

@Remialke Tak ale nie zgłaszaj że masz problem z ping bo Orange tego nie lubi tylko że zrywa połączenie z internetem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

@Remialke Ja mam internet do 80 Mb i po wifi jest tak na Funbox 2.0

http://www.speedtest.net/my-result/a/3059057209


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

Ja niestety nie mam internetu do 80 mb tylko mam internet do 10 mb ograniczony do 1,5 gdyż mieszkam na wsi i tylko taka prędkość mogę mieć ponieważ kable są jak to mi powiedzieli za stare są bym mógł mieć większą prędkość. Gdy miałem liveboxa 2.0 to te pingi jak ktoś używał internetu z telefonu to były ale nie takie i było jeszcze w stanie w miarę możliwość wczytywać strony internetowe. A funboxa mi dali w zamian liveboxa gdy oddałem go do serwisu.

Jak nie używam internetu to ping na tsie pokazuje mi 35 +/- 3 lub 4, gdy korzystam z internetu np pobierając jakiś plik to ping mi rośnie od 480 do 500 i taki ping się pojawiał jak ktoś pobierał coś na swoim sprzęcie smartfonie czy komputerze, a teraz pd kiedy mam tego funboxa to jak ktoś używa internetu przez WiFi to ping wpierw rośnie do powyżej 2500 +/- 3000 rekord pingu był ponad 9000 i strony bardzo mi sie wolno wczytują lub wcale na ten czas po czy po chwili spadał do normalnych 38. I tak się powtarza za każdym razem gdy ktoś z mojej rodziny używa WiFi. Mój komputer jako jedyny jest podłączony kablem do funboxa a reszta urządzeń laptop i smartfony łączą się przez WiFi. Z tego co udało mi się zauważyć to gdy pobierane są aktualizacje aplikacji na smartfonach to pojawiają mi się te pingi.
Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

@Remialke A czy nie masz w loginie tak xxxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

Nie wiem wieczorem będę w domu to zobaczę czy mój login tak wygląda, chociaż każde urządzenie które było podłączone do funboxa jak dobrze pamiętam miało ip v4.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

To normalne, bo podczas pobierania łącze jest maksymalnie wysycone w takim stopniu, że powoduje na innych urządzeniach "zatory", co objawia się dużo większym pingiem, a czasem i utratami pakietów. Jeżeli zależy Ci na kontroli prędkości i priorytetach dla danych użytkowników to zainwestuj w swój router z dobrymi ustawieniami QoS.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

@MT293782 OK ja rozumiem, tylko czemu takich problemów nie miałem na starym liveboxie 2.0 gdzie niewazne ile osób korzystało z mojej sieci to ping nie był wiekszy niż 500, a od kiedy otrzymałem funboxa 2.0 to jak pisałem wcześniej przy prawdopodobnie ściąganiu aktualizacji do aplikacji w smartfonach z androidem to już na moim komputerze podłączonym bezpośrednio kablem pingi osiągaja przez chwile od 2000 do 4000 +/- 3000 w wiekszych lub mniejszych odstepach i w tym czasie wczytywanie jakiejkolwiek srtrony internetowej czy nawet graniu online mija sie z celem. Szukam poprostu rozwiązania żeby było tak jak za czasów uzytkowania starego lifeboxa 2.0, gdzie było w miare mozliwość korzystania z internetu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 1
  • 1

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

zmień klucz na WPA-Personal (PSK) i skonfiguruj urządzenia WiFi ponownie.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi


ciastex napisał(-a):

zmień klucz na WPA-Personal (PSK) i skonfiguruj urządzenia WiFi ponownie.


@ciastex Czy możesz mi wytłumaczyć że zmiana klucza coś poprawia działanie sieci WIFI ? Chętnie się podszkolę w tej dziedzinie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Problem z prędkością internetu w Funbox 2.0 jak ktoś używa wifi

Oczywiście, że nie poprawia a rady podawane przez @ciastexniebezpieczne, gdyż znacząco obniżają bezpieczeństwo naszej sieci Wi-Fi.

@Remialke, widocznie livebox lepiej sobie radził z automatycznym QoS. Nic na to nie poradzisz.