Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomoc w planowaniu sieci w domu

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

na start 300 bo nie mieszkam, chce uruchomic samo smart home w domu, chcialem z zewnetrznego ONT  do tp linka 3 w 1 ktory ma w sobie routing i poe, AP omada gora dol, kamery POE


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

300mb/s, dopóki nie zamieszkam wystarczy,

ONT zewnetrzny do tp linka 

TP-Link Omada 3-in-1 Gigabit VPN Router ER7212PC

ma poe i routing w sobie, 

ap gora dol po poe i kamery poe to planuje na start, tv i inne pierdoły mam skrętki , jakies 10 kabli


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 539
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Główny router wybrałeś sobie zacny, ale nie rozważasz np Er605 v2 + Switch zarządzany POE? Raczej nie wykorzystasz SFP w swojej sieci, a takie USB, które może robić za WAN  z modemu LTE jako łącze zapasowe już tak.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Pomoc w planowaniu sieci w domu

@patyczak94Pomysł bardzo dobry. Czy zamierzasz korzystać z telewizji od Orange? W takim przypadku użycie innego routera niż FB nie zawsze zagwarantuje możliwość uruchomienia takiej usługi. Wtedy można wstawić FB jako pierwszy, tylko do telewizji a za nim TPL. Będzie podwójny NAT ale to przecież nie wyrok.

@atlas_cudowMiałeś do czynienia z V2? Bo opinie o wersji pierwszej są nieprzychylne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 539
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Tak, używam tego routera jako główny. Mam na nim skonfigurowane kilka usług tj.: 2 x VPN, DDNS, łącze zapasowe, QoS itp. Wszytko działa stabilnie. Jedynym minusem i co mnie irytuje to długi czas uruchamiania.

Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu


@Samotnicknapisał(-a)

@patyczak94Pomysł bardzo dobry. Czy zamierzasz korzystać z telewizji od Orange? W takim przypadku użycie innego routera niż FB nie zawsze zagwarantuje możliwość uruchomienia takiej usługi. Wtedy można wstawić FB jako pierwszy, tylko do telewizji a za nim TPL. Będzie podwójny NAT ale to przecież nie wyrok.

@atlas_cudowMiałeś do czynienia z V2? Bo opinie o wersji pierwszej są nieprzychylne.


tak samo moge nie dawac routera tp link a sam switch poe do fb, telewizji raczej nie bedzie , a jak juz to internetowa.

myslalem o tym 3w1 zeby zminimalizowac ilosc urzadzen takze nie wiem, wolal bym isc jednym producentem, bo tak jak podlacze funboxa ( wlaczyc zeby mial tylko routing)do niego switch  poe i ap to tez by bylo chyba? 

nie wiem juz sam , zostane przy tym 3 w 1  i ap, lub router z linka wyzej plus switch poe, moze wyjdzie taniej te dwa osobne urzadzenia


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 539
  • 3

Pomoc w planowaniu sieci w domu

Oczywiście możesz użyć FB. Jeżeli nie oczekujesz żadnych dodatkowych usług na routerze, to po co płacić za urządzenie, które i tak już masz od Orange 😉 ...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Pomoc w planowaniu sieci w domu

@patyczak94 Zaletą używania FB jest gwarancja na sprzęt przez cały okres użytkowania (w końcu za niego też płacisz, czy tego chcesz czy nie). W związku z tym zostanie Ci więcej środków na switch PoE czy lepsze AP. ONT, o ile będzie taka możliwość, możesz nie używać.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 11
  • 1

Pomoc w planowaniu sieci w domu

slyszalem ze fb a tp link omada czy ubiquiti to niebo a ziemia, jak bede mial zarowki i duzo urzadzen po wifi to fb zwariuje


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Pomoc w planowaniu sieci w domu

@patyczak94 To są urządzenia dla innych grup docelowych. Stabilność WiFi będzie zależeć od AP, które zakupisz a nie od FB. Sam używam FB3, mam trochę urządzeń IoT po WiFi (AP od Ubiquiti), pcham nagrania z kamery do chmury, korzystam ze streamingu, zdalnego dostępu do Smart Home i wszystko jest w porządku (łącze 300/50). U Ciebie nie będzie inaczej. Speedtest z ostatnich 7 dni, co godzinę:IMG_0475.jpeg