Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Mam pytanie - znajomy mieszka w lokalizacji, gdzie założone są włókna Orange. Są tam też włókna lokalnego Operatora, który świadczy usługi FTTH Orange na swoich włóknach (BSA). 

Pytanie za 100 punktów a nawet za 1000 - jak Kolega podpisze umowę na Orange światłowód to kto go podłączy ? Firma lokalna, która ma podpisaną umowę z Orange i Orange dzierżawi od niej sygnał czy też będzie podpięty na włóknie Orange?

Konsultantka w salonie nie była w stanie udzielić mu takiej informacji a infolinia również bladego pojęcia nie ma...

Jak Wy to widzicie Forumowicze?

Dla mnie to trochę Bareją trąca...

25 ODPOW. 25

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

A czy fizycznie ktoś ma dwa włókna u siebie? Jeśli tak, to BSA nie będzie. Więc początek wpisu nie jest prawdziwy.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

z tym, że włókno od lokalnego ISP ma wprowadzone do lokalu (ma ich usługi) a sąsiedzi na tym samym łączu mają Orange Światłowód. Niedawno temu swoje włókna zakładało tam Orange i ludzie pogłupieli, bo mają podpisane umowy i łącza od lokalnego ISP....

co ciekawe drugi raz został poinformowany o tym, że może sobie podłączyć Orange światłowód. 

Włókno Orange zostało podpięte w ramach POPC a lokalny ISP dostał zgodę od Orange na prowadzenie kabli ich studzienkami.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 766
  • 2

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Mi się wydaje, że raczej na infrastrukturze Orange, z dzierżawionym łączem mogą być problemy. 

 

+ Jeśli sytuacja wygląda tak jak to opisałeś, to raczej będą się starali o przeniesienie klientów na własne łącze


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Jeśli są różne kable do OLT, to nie ma problemu. Jeśli od OLT do lokalu, to kwestia ewentualnej estetyki dla mieszkańców. Niestety przy zamówieniu w systemach sprzedażowych Orange nie widać takich rzeczy. Technik przyjeżdza i powinien przed instalacją uzgodnić szczegóły. Warto przy tym pamiętać, że zanim dojdzie do fizycznej instalacji to konsument ma prawo zrezygnować z usługi stacjonarnej - nawet jeśli doszło do podpisania w salonie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

@Piotrekk85 są dwa różne OLT - jeden ma firma X, która dzierżawi swoje łącze dla Orange a drugi OLT jest własnością firmy Orange. Zastanawia mnie polityka firmy Orange, że decyduje się ponosić podwójny koszt, bo klientów będzie mogła ewentualnie przepiąć za około 2 lata (niedawno podpisane były tam umowy jeszcze na łączach lokalnego ISP). 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Być może jest bałagan w planach, a być może opłaty hurtowe zbyt wysokie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Orange samo narzuca wysokość opłat hurtowych. W wielu przypadkach jest tak, że gdyby nie umowy z Orange wielu ISP by upadło, szczególnie w wielu lokalizacjach gdzie do tej pory nie sprzedawały się usługi danego ISP a nagle sprzedał się Orange Światłowód. Tutaj Orange jako ten "większy" narzuca warunki.

Mam z pewnego źródła informację o takich cenach i wcale nie są jakoś wybitnie wysokie. Niestety nie jestem upoważniony by się takimi informacjami dzielić się gdziekolwiek a zwłaszcza na forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32394
  • 36573
  • 1369

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Tak to nie działa. Widać chociażby po POPC gdzie stawki hurtowe bywają wysokie, że i nawet UKE nie pomaga Orange/TM/CP czy innym by je obniżono.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

zależy co rozumiesz pod pojęciem wysoka stawka...

ten przykład, który znam ma śmiesznie niskie ceny, które zostały ustalone przez Orange bez możliwości negocjacji.