Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Teoria jest następująca:

- Podłączam nowe urządzenie do sieci domowej.

- W konfiguracji Funbox, wchodzę kolejno w "Zaawansowane", "konfiguracja zapory sieciowej", w tabeli na dole wybieram żądany protokół (TCP/UDP), wybieram z listy urządzenie, dla którego chcę otworzyć port, wpisuję numer portu, klikam "dodaj". Dokładnie tak to działało około 2 lata temu dla posiadanych przeze mnie wówczas urządzeń (będę je nazywał "starymi"), i dodane tam wówczas porty nadal działają.

Ale z "nowymi", podłączonymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy, urządzeniami już nie jest tak łatwo. Zaobserwowane przeze mnie zjawiska są następujące:

- Wszystkie urządzenia otrzymują lokalne adresy IPV4 i IPV6, i oba protokoły działają.

- Jeśli mam włączony serwer DHCP w Funbox, to przydzielone przez niego "nowym" urządzeniom dynamiczne adresy IP nie pojawiają się na liście przydzielonych adresów w zakładce DHCP. (Adresy "starych" urządzeń pojawiają się normalnie.)

- "Nowe" urządzenia nie są widoczne w ogóle na stronie "moja sieć" ("stare" są).

- Jeśli mam włączony serwer DHCP w Funbox, i dodam dla adresu MAC "nowego" urządzenia statyczny adres IP w zakładce DHCP, to urządzenie otrzymuje nadal przydzielony dynamiczny adres IP, niezgodny wpisanym statycznym. Dotyczy to zarówno urządzeń "starych", jak i "nowych".

Co ciekawe, problem nie dotyczy nowo otrzymanego od Orange smartfona Alcatel. Natychmiast po podłączeniu do Wi-Fi pojawił się on na stronie "moja sieć".

Dodam, że próbowałem przywracać urządzenie do ustawień fabrycznych, i nie zmieniać w ustawieniach niczego prócz podania loginu i hasła do ADSL - "nowe" urządzenia nadal nie są widoczne w "moja sieć" ani na stronie pozwalającej na otwarcie portów dla IPV6.

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be , spróbuj w panelu FB wyłączyć filtrowanie adresów MAC...powinny się pojawić. Możesz je spersonalizować i po dodaniu zapisz. Potem prześwietl zakładki jeszcze raz.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Filtrowanie adresów MAC znalazłem tylko w zakładce "zaawansowane ustawienia Wi-Fi". (Żadne z urządzeń, których dotyczy problem, nie łączy się z FunBox przez wifi.)

Włączanie i wyłączanie tej opcji nie wpływa na pojawianie się urządzeń w zakładce "moja sieć".

Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be , a w zakładce Wsparcie próbowałeś restartu lub w ostateczności ustawienia fabryczne? Albo w zaawansowanych ustawienie poziomu zabezpieczeń zapory na niski lub użytkownika. Można też w loginie wpisać bez ochrony przed @, ale jaka pisownia, to może ktoś dopowie, bo mam sklerozę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Zgodnie z tym, co opisałem w pierwszej wiadomości, próbowałem resetu do ustawień fabrycznych. Restart samego urządzenia był wykonywany wielokrotnie.

Poziom zabezpieczeń sieciowych jest ustawiony na "niski". W opcjach "użytkownika" nie znalazłem niczego wartego uwagi.

Już używam opcji bez_ochrony - była mi potrzebna z innych powodów.

Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be , na samej górze w panelu nie widzisz tych urządzeń, więc przychodzi mi na myśl zakładka Odłączone urządzenia i jeżeli tam cokolwiek jest, usuń wszystkie, wyłącz na 10 sek. router i załącz, a dodatkowo odpal aplikację FunBoxa, czy pojawią się w niej.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be  W IPv6 nie otwierasz portów. Ideą IPv6 jest to, że każde urządzenie dostaje adres publiczny. Zakładkę moja sieć traktowałbym tak, żeby nie zwracać na nią uwagi 😉  Listę przydzielonych adresów masz w zakładce zaawansowane -> DHCP.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Po kolei.

1. Funbox blokuje połączenia przychodzące do portów IPV6, które nie zostały wprost otwarte (odblokowane) w ustawieniach zapory sieciowej. (Nie jest to pozbawione sensu, ale też nie da się tego zachowania wyłączyć.)

2. Zakładka "moja sieć" ma znaczenie takie, że jeśli urządzenie się tam nie pojawi, to nie będzie można go wybrać podczas dodawania do tabelki zawierającej te odblokowane porty, bo tam się również nie pojawi.

3. Normalnie nie używam serwera DHCP w Funbox, ale nawet wówczas, gdy go włączyłem, wspomniane urządzenia w zakładce DHCP się nie pojawiały (pomimo otrzymania adresu z tego DHCP). Poza tym tam nie pojawiają się adresy IPV6 (które urządzenia poprawnie otrzymują, połączenia "wychodzące" działają, a adres mogę sprawdzić w urządzeniu na przykład komendą ifconfig).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be  a zaporę sieciową konfigurujesz na "własna" czy wybierasz z listy?

Ja zamiast patrzeć na tabelki(gdyby coś nie grało) biorę urządzenie do ręki i sprawdzam jaki został nadany adres IP. Następnie wklepuję go ręcznie, a nie wybieram z nazwy jak to jest w Funboxie 🙂 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Jak już pisałem wyżej, w konfiguracji zapory próbowałem zarówno ustawienia "niski", jak i własnej konfiguracji "użytkownika". (Nawet w podpowiedzi do opcji "niski" jest napisane tak: "Jednak nawet w tym trybie, zapora nie będzie zezwalać na połączenia z Internetu, jeśli nie zostanie dodana odpowiednia reguła NAT/PAT.")

Również jak już pisałem, adresy urządzeń mogę bez problemu sprawdzić. Ale tabelka "Otwarcie portów firewall dla ruchu przychodzącego IPv6" nie pozwala na wpisanie czegokolwiek (co rozwiązałoby mój problem). W kolumnie "urządzenie" można jedynie wybrać jedną z nazw urządzeń. Adres IPv6 pojawia się poniżej, na liście odblokowanych portów, dopiero po dodaniu wpisu.


3209412.png