Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu


@BORAXnapisał(-a)

@-brtk- Wyjścia na Świat mają akurat fajną przepustowość. Mi leci do Stanów Zjednoczonych spokojnie 400-500 Mbit/s.


Raz dobre, a raz nie, poczytaj sobie temat o telii i opentransicie, a z resztą, pewnie go znasz. 🙂 Gdy nie ma kłopotów z tymi stykami, to w zupełności taka 300/30 opcja jest optymalną.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@-brtk-Tyle się właśnie naczytałem o tych problemach z Telią, a to chyba jakiś mit. Korzystam z FFTH od Orange ponad 2 lata temu, gram online na serwerach w Polsce, Niemczech, Anglii czy USA i zero problemów.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Gdyby nie było problemów to by Orange nie interweniowało, najwięcej testów robił @Banann92 i wychodzily tam utraty pakietow i wyższy ping, a Orange zwiększało styki (wykupili więcej). Z resztą dalej w dużej części trasa w Polsce leci za granicę by wrócić do Polski znowu.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Dziś właśnie rozbierali chodnik i przedostali się rureczką do klatki - pewnie tą rurką pójdzie światłowód 🙂 coraz bliżej końca.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

U mnie dostali sie starą jakąś rurką od studzienki ktora byla jeszcze za czasów Telekomunikacji Polskiej z czasów PRL i nic tam obecnie nie szlo 🙂 takze nie musieli nawet kopac ogródka, chodniaka tylko ladnie wpuscili swiatlowdowd i od razu wyszedl w piwnicy sąsiadki 🙂

 

Z ciekawości jaki Tobie doprowadzili z jaką ilością zyl/wlókien ? u mnie dali 8 na 4 lokatorów takze jest backup 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 201
  • 2

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

U mnie powoli też już po studzienkach tp wkładają światłowód w pomarańczowe rurki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim tak, do tej mikrorurki zostanie wdmuchany kabel, który biegnie w kanalizacji na mieście. Jest to wzmocniony kabel,  prawdopodobnie 12J.

@PeterMac83 Kabel dosyłowy ma zwykle 12J na cały budynek. Wykorzystywane jest jedno włókno, kolejne na rezerwę. U mnie jest 8 mieszkań na kabel 12J.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

U mnie w jednym budynku 6 mieszkań i drugi budynek również 6 więc razem jest 12

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Dziś znów działali trochę to trwa coś w tym orange 😞

Już kabel (kable) jest w środku ale jeszcze nie w skrzynce 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@AnonimNa pewno się doczekasz Emotikon: Bardzo szczęśliwy