Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

Od ponad roku mam internet mobilny z Orange, niestety, ale od kilku miesięcy o dowolnych porach dnia, dowolnych porach miesiąca (czasami nawet na tydzień) Orange sobie stwierdza, że nie chce mu się łączyć z serwerami usług takich jak Steam, Origin, Battle.Net bądź grami jak League of Legends (na 19 prób logowania - 1 poprawna). Wcześniej pomagało resetowanie routera do ustawień fabrycznych, niestety i to przestało w jakikolwiek sposób działać. Wygląda to tak jakby były poblokowane porty (na 100% nic nie blokowałem).

 

Router: zte mf283+

 

Ktoś coś? Nie mam już siły do tego internetu i jeśli nic się nie polepszy to będę zmuszony do zmiany

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

Ten Router nie ma dobrych Opinii, ci co mają go w Play też narzekają że zrywa połączenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

A zgłaszałeś problemy na BOK?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2015
  • 5421
  • 183

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

W ustawieniach wymuś na stałe Tryb LTE zamiast Automatyczny (oczywiście jeśli jesteś w zasięgu LTE)

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

Nic nie pomaga


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

Odsyłają do salonu, z salonu odsyłają na BOK i tak w nieskończoność, już dawno doszedłem do wniosku, że support Orange to jedno wielkie G. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2015
  • 5421
  • 183

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

Proponuję zatem wymiana sim, jeśli nie pomoże router do serwisu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Orange zrywa połączenie z niektórymi usługami

A co ty chciałeś/aś wyciągać z LTE.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale problemy ,które masz wynika ,że w dużej aglomeracji miejskiej co się wiąże ze znacznym obciążeniem tego połączenia jak zaczyna co raz więcej ludzi z tego korzystać.Być może jeszcze określonych godzinach dostaje się niższy priorytet dla pakietów p2p i właśnie gier online bo tak jest skonfigurowana sieć.

Ja testowałem LTE i jak czasami mam 20Mbits we Wrocławiu tu gdzie mieszkam po godzinie 12stej zaczyna się spadek i o 14stej mam 2Mbits na LTE a PING idzie do góry czterokrotnie.

Jedyne wyjście z takiej sytuacji obronną ręką to używanie tunelowania pakietów przez serwisy ,które zajmują się właśnie tym by pakiet wędrował najlepszą możliwą drogą by mieć najniższy i bez straty pakietów PING ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jest jeszcze możliwość ominięcia tego poprzez zakup ROUTERA ,który ma wbudowane funkcje tunelowania połączenia w przypadku gier online ale takie urządzenia są już drogie.

Dziwię się Wam ludzie bo wystarczy poczytać jakie są wady oraz zalety LTE i macie odpowiedź.Ile tematów mniej założonych bo one są na prawdę nie potrzebne gdyż wiadome ,że po przekroczeniu pewnej liczby użytkowników LTE w pobliżu jednego nadajnika będzie zawsze tak się kończyła.

To samo będzie z 5G jak nasycenie przekroczy założone limity.